5 způsobů, jak rychle přijít k penězům

Pokud nepatříte mezi malou skupinku šťastlivců, pravděpodobně jste i vy v posledních deseti letech pocítili úbytek peněz způsobený globální finanční krizí. Ta se dotkla většiny z nás a ani nyní se nedá hovořit o tom, že by situace byla zcela pod kontrolou. Studie navíc ukazují, že ani v roce 2022 se nebudou mzdy pohybovat výše, než se pohybovaly v roce 2007. Mnoha lidem tak opakovaně nevystačují finanční prostředky a je pouze logické, že se snaží najít způsob, jak zvýšit pravidelný příjem. Pokud ale nemáte čas na druhou práci, jedná se o ne zcela lehce rozlousknutelný oříšek. Totiž, práce, péče o děti a rodinu a koníčky nenechávají moc prostoru na něco dalšího. Co kdybyste ale mohli vydělat peníze navíc, aniž byste se museli vzdávat toho mála volného času, co vám zbývá? Máme pro vás pět nápadů, jak si vydělat něco navíc, aniž by vás to stálo moc úsilí.

Prodejte nepotřebné věci

Prodej nepotřebných věcí nejen, že přináší něco navíc do rodinného rozpočtu, ale navíc tím získáte více prostoru. Určitě se vám doma válí nějaké nevyužité věci jako například sportovní vybavení, staré oblečení apod. Pokud jste se například před lety chtěli stát vášnivým golfistou, nakoupili veškeré vybavení a následně šli na hřiště dvakrát, možná je nejvyšší čas dát golfovým holím sbohem. Prodat lze i staré oblečení. To, které jste během let moc nenosili, zkuste prodat online, obnošené šatstvo naopak můžete věnovat na charitu nebo taktéž prodat na váhu. Možná budete překvapeni, kolik peněz jde takto získat. To samé platí i pro dětské oblečení, které v obchodě není zrovna nejlevnější. Zkuste štěstí a ty nejvydařenější kousky z dětského šatníku a výbavu, kterou již nepotřebujete, vezměte na místní trhy. Ostatní maminky vám určitě pomohou udělat prostor ve skříni.

Pokud můžete, učte

Prodej vašich odborných znalostí a dovedností je skvělý způsob, jak přijít k penězům. Učit však můžete například i koníčky, kterým se roky věnujete jako horolezectví nebo běh. Na internetu jsou dokonce k vidění kurzy, na kterých je možné naučit se otevřít dveře šperhákem, nebojte se tedy, že byste svoje dovednosti nedokázali prodat. V závislosti na tom, co budete učit, budete potřebovat pouze nějaké nejnutnější vybavení a místo konání, což jsou výdaje, které lze z vydělaných peněz poměrně jednoduše pokrýt. Vyučujete-li nějaké fyzické cvičení, ujistěte se, že jste na případné zranění ostatních pojištěni.

Prodejte své výtvory

Máte-li nějaký talent, zkuste prodat své výtvory. Na internetu jsou k vidění miliony nejrůznějších věcí, které lidé vyrábějí ve svém volném čase, od náušnic přes nejrůznější dekorace až po nábytek. Mezi nejznámější český portál na prodej vlastnoručně vyráběných výrobků je pravděpodobně fler.cz. Zkusit ale můžete i sociální sítě, kde se prodej nejrůznějšího vybavení a produktů rozmáhá čím dál více. Konají-li se ve vaší blízkosti trhy či řemeslnické veletrhy, neváhejte vzít své výrobky i tam.

Pronajměte pokoj na Airbnb

Pokud bydlíte v turisty navštěvovaném městě a máte volný pokoj k dispozici, byla by škoda možností, které Airbnb nabízí, nevyužít. Vybavte pokoj nábytkem z druhé ruky, který moc nestojí, a užívejte si pravidelného vedlejšího příjmu. Navíc potkáte spoustu nových lidí a poznáte cizí kultury.

Staňte se mystery shopperem

Mystery shopping je populární technika výzkumu trhu a kvality nabízených služeb, kdy dostáváte zaplaceno za navštěvování nejrůznějších zařízení a jejich následné hodnocení. Během samotného průzkumu se chováte jako obyčejný zákazník, takže se například dostanete k navštívení restaurací, hotelů či využívání taxi služby. A přestože se tato práce zdá být poměrně jednoduchá, k jejímu vykonávání je třeba míst jisté observační schopnosti a dobrou paměť. Veškerá jména, situace a otázky a odpovědi je nutné si zapamatovat, bez toho aniž byste prozradili, že právě vy jste dotyčný mystery shopper. S touto prací zároveň souvisí i psaní reportů o každé návštěvě, kterou jste vykonali.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte mu dát like na sociálních sítích. Více podobných článků najdete na našem blogu.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak může Ferratum udělat váš život příjemnějším, podívejte se sem

Sorry, there are errors on the page: