Plánování rozpočtu na cestování

Když přijde na cestování, všichni bychom si přáli mít co nejvíce finančních prostředků. Ale to, kolik jich reálně budeme potřebovat, záleží v prvé řadě na tom, jakou dovolenou vlastně plánujeme. Dovolená by ale měla být spíš odpočinkovou záležitostí než stresujícím kolotočem plánování. Ale ať už někdo řekne, cestování je nyní velmi drahé potěšení. Ale existuje několik tipů, které vám umožní rozumně uložit.

1. Ubytování

Couchsurfing pomůže s ubytováním na pár nocí a plně zdarma, jedná se o sociální síť, díky které nejenže ušetříte za ubytování, ale také poznáte místní lidi, kulturu a procvičíte jazyk. Využívejte služby jako Airbnb (pronájem bydlení), která poskytne možnost se ubytovat na menší cenu.

2. Ceny letů

Ceny za stejné lety se mohou lišit a internet si hezky pamatuje, co přesně jste vyhledávali, příště se u letenek zobrazí obvyklé vyšší cena než u předešlých. Chcete-li tomu zabránit, vymažte mezipaměť, použijte karty inkognito, sledujte slevy na srovnávačích letenek.

3. Plánujte kulturní akce dopředu

Vytvořte seznam aktivit, které chcete zažit, a čas od času sledujte nové nabídky na jejích webových stránkách. Vstup do muzea v pondělí je obvyklé se slevou nebo dokonce zdarma. Plavba lodí pro větší skupiny lidí je také levnější, proto by bylo dobře využit sociální sítí. Transfer do Aquaparku od metra může byt zdarma a tím si ušetříte za taxi.

4. Jezte místně

Zjistěte na internetu, jaká restaurace a kantýny jsou poblíž k Vašemu ubytování, prostudujte menu online. Zaprvé budete přesně vědět co si dat k obědu, ušetříte čas na surfování internetu abyste zjistili seznam produktů v hotovém jídle s divným názvem. Za druhé si krásně naplánujete výdaje na večeře po dobu dovolené. A zřejmě vám to umožní ponořit se do atmosféry země a plně zažít její ducha a kulturu.

5. Používejte karty

Zjistíte dopředu u své banky devizní kurz pro platby v cizí měně, jestli nabízí cashback a souvislé s cestováním pojištění. Vždy je jednodušší kartu zablokovat v případě ztráty peněženky, něž zůstat v první den dovolený vůbec bez peněz.

 

Ferratum Bank Vám přeje krásné výlety v letě a doufáme, že pomocí našich rad si užijete dovolenou bez obav o svůj rozpočet. Nikdo nemá rad po dovolené rohlíkovou dietu do příští výplaty .

Sorry, there are errors on the page: