10 cenově dostupných vánočních dárků pod pět set korun pro vaše blízké

Vánoce jsou jedním z nejvíce oslavovaných svátků na celém světě a dokonce i zcela nekřesťanské země jako třeba Japonsko si vánoční svátky a s nimi spojené tradice osvojují. A co je považováno za více důležité než dávání dárků? Tato tradice vám však Vánoce může docela pokazit, obzvláště pokud máte velkou rodinu o mnoho členech nebo hodně přátel. Pokud tedy nechcete Štědrý den strávit počítáním toho, kolik jste za dárky utratili, měli byste zvážit tu možnost, že budete pro každého pořizovat pouze cenově dostupné dárky. Pro inspiraci vám jich přinášíme hned deset, které pořídíte za méně než 500,- korun.

Krásně zarámovaný plakát

S takovým dárkem nemůžete jednoduše šlápnout vedle, máte-li mezi svými blízkými například teenagera nebo prostě jen někoho, kdo má doma holé zdi. Na trhu je navíc k dostání nespočet nejrůznějších plakátů, a tak máte jistotu, že vždy najdete něco, co bude přesně podle gusta obdarovaného. Je-li váš blízký hudební fanoušek, pořiďte mu plakát jeho oblíbené kapely. Je-li pak filmový nadšenec, neprohloupíte plakátem s tematikou jeho oblíbeného filmu. Možná máte ve svém okruhu nejbližších tak trochu snoba, a v tom případě se spíše porozhlédněte po něčem více uměleckém. A nebojte, online naleznete množství umělců, kteří prodávají svá díla  na nejrůznějších webových stránkách.

Okouzlující vánoční ozdoba

Ozdoby na vánoční stromek nejsou nejlevnější záležitostí, a tak si každý pořizuje méně jedinečných či ručně dělaných ozdobiček, které na stromku doplňuje celými tradičními kolekcemi, které jsou k dostání ve všech větších obchodech. Můžete proto pomoci svým blízkým, aby se zbavili těch levných a nehezkých ozdob a koupit jim nějaké parádní a krásné. A kdo ví? Třeba pořídíte takové, které se stanou naprostým oblíbencem obdarovaného.

Momentka v rámečku

Máte-li speciální momentku zaznamenávající určitou situaci, vydejte se do obchodu pro nějaký krásný rámeček a máte vystaráno. Může se jednat o rodinnou fotku, kde jsou všichni pohromadě. Nebo máte třeba fotku vás a vašeho partnera z posledního výletu, která vaši drahou polovičku potěší. Nebo jste objevili fotku vás s rodiči a víte, že zrovna tohle by jim udělalo radost. Všechno z toho je perfektní pro nízkorozpočtový dárek.

Roztomilé rukavice nebo šála

Zima je v plném proudu, a tak tento dar ocení každý, kdo si ještě nekoupil všechny rukavice a šály ve všech designech a barvách na světě. Ano, tento dar ocení všichni. Jen se zkuste před koupí zaměřit na to, jaké oblečení váš blízký nosí,  a poté kupte takovou barvu, které podle vás nemá dost. Nebo, jste-li více všímaví, můžete pořídit takový design, který bude hezkým a oceňovaným přírůstkem do stávajícího šatníku.

Nový hrnek s vtipnou zprávou

Takovýto dárek najdete prakticky v každém dárkovém obchodě. Můžete to být hrnek na kávu nebo na čaj, záleží pouze na preferencích obdarovaného. Vybírejte hrnky se směšným textem zvenku nebo objednejte nějaký vyrobený na míru se skrytou zprávou uvnitř. Tak či onak, tento dárek bude v důsledku denně využíván.

Dárkový koš plný čokoládových cukrovinek

V tomto případě můžete zvolit gurmánskou variantu s čokoládovými lanýži nebo raději vyberte nejrůznější čokoládové cukrovinky sami a namíchejte je. Tato klasika nejen, že přidá na vánočním veselí, ale pravděpodobně se projeví i na novoročním předsevzetí, kdy se obdarovaný bude opět snažit hubnout. Tenhle dárek je však i tak skvělý a o Vánocích se kalorie přece nepočítají.

Dobrá láhev vína

Zamiřte do nejbližší vinotéky, kde se můžete s personálem poradit nejen s ohledem na váš rozpočet, ale také, co se týče chutí a preferencí vašeho blízkého. Víte-li již dávno, co za víno daný člověk pije, můžete ho jednoduše koupit v supermarketu.

Pár měsíců nové streamovací služby

Možná se váš přítel stále rozhoduje, zda si konečně zaplatí Netflix nebo HBO GO. Možná však přemýšlíte čistě sobecky, protože potřebujete někoho, s kým budete moci probrat nejnovější sérii vašeho oblíbeného seriálu. Nebo možná už vám leze krkem, jak zůstávají vámi posílané gify a memes nepochopeny. Tak či onak, možností je v tomto ohledu hned několik a váš přítel tuto variantu určitě ocení.

Zábavná desková hra

Chybí-li vašemu kamarádovi tradiční desková hra, a vy ji proto na společně strávené večery musíte neustále tahat s sebou, uděláte oběma laskavost, když mu danou hru pořídíte. Nebo, je-li jeho kolekce kompletní, omrkněte vycházející novinky a pořiďte mu něco ještě neobjeveného. Spoustu her například vychází na základě filmů. Pokud tedy víte, jaký je oblíbený snímek vašeho přítele, vydejte se právě tímto směrem.

Dárkový poukaz do knihkupectví

Je-li váš blízký vášnivý čtenář a vy si nejste jistí, co mu letos pod stromeček nadělit, tento typ dárku je naprosto ideální. Samozřejmě můžete koupit i konkrétní titul. Vždycky se ale může stát, že se netrefíte přímo do jeho vkusu nebo vyberete něco, co daný člověk již v knihovně má. Dárkový poukaz může být oproti tomu využit dle jeho libosti a vy mu tak v důsledku pořídíte něco, co ho opravdu bude zajímat. 

Sorry, there are errors on the page: