Aplikace k zaznamenávání útraty pomáhá

Používat mobilní aplikace ke sledování toku financí a hlídání rezerv je šikovný nástroj nejen pro podnikatele a vetší firmy. Dobrou službu udělají i v případě jednotlivců a rodin, kteří tak mohou mít kdykoliv k dispozici detailní přehled o financích, nastaveném rozpočtu a útratách v daném období. Zapisujte si veškeré výdaje do mobilní aplikace a zjistěte, kde se dají ušetřit pěkné peníze.

Dříve bylo zaznamenávání pohybu financí velkou výzvou. Rozpočtování, příjmy, výdaje, investování, to vše se dělo jen shromažďováním složenek, účtů a jiných dokumentů. Jako jediný šikovný pomocník připadala v úvahu pouze kalkulačka. Evidenci veškerých výdajů mají dnes obrovsky usnadněnou všichni uživatelé chytrých telefonů, neboť na mobily s operačním systémem Android nebo iOS existuje celá řada bezplatných aplikací pro správu osobních financí. Všechny tyto aplikace vám pomohou jednoduše a intuitivně hlídat útraty a přijít na to, za co nejvíce utrácíte a kde máte prostor pro rezervy. Díky tomu si tak budete moci nastavit efektivní systém šetřících opatření, které reálně povedou k úspoře peněz.

Halíře dělají talíře aneb nezapomínejte zaznamenat každou útratu

Pokud potřebujete hlídat výdaje, vyzkoušejte některou ze zdarma dostupných aplikací, jako je My Expenses, Expense Manager nebo Moneylover. Všechny tyto aplikace fungují na podobném principu. Nejprve si vytvoříte obecné kategorie výdajů, jako je například doprava, potraviny, děti, energie, a následně už jen evidujete proběhlé platby podle příslušné kategorie. Jednotlivé kategorie umožňují sledovat změny výše výdajů nebo poslouží jako částečný přehled k úplné osobní bilanci financí. Použití těchto aplikací je pak jednoduché – stačí po každém placení otevřít aplikace a zaznamenat platbu. Důslednost se vyplatí, ne nadarmo se říká, že halíře dělají talíře.

Peníze pod kontrolou

Všichni jsme se někdy ocitli v situaci, kdy jsme po 14 dnech od výplaty nevěřícně kroutili hlavou, kam se nám těžce vydělané finance rozkutálely. Přehled příjmů a výdajů si můžete samozřejmě vést i v obyčejném tabulkovém procesoru na počítači, ale jeho velkou nevýhodou je, že je hůře dostupný v momentě, kdy utrácíte. Málokdo je tak důsledný, aby se k proběhlým platbám vracel s větším odstupem. V dnešním světě mobilních technologií máme lepší řešení po ruce. Výhodou aplikací na správu osobních financí je, že máte vždy rychlý přístup ke všem potřebným údajům pohromadě, veškeré platby a příjmy můžete zadávat přímo v terénu a navíc si můžete zaznamenané údaje zpracovat do vlastních grafů nebo intuitivních přehledů.

Pokud jste nároční na funkcionality, můžete vyzkoušet jednu z nejpoužívanějších a nejstahovanějších aplikací na správu osobních financí Wallet. V základní podobě je zdarma, za poplatek si můžete dokoupit rozšíření a další funkce. Má velmi příjemné uživatelské rozhraní s domovskou stránkou, kde vždy vidíte bilanci vašeho účtu, graf a posledních deset přidaných záznamů.

Možnost čerpat finanční rezervu kdykoliv

Pokud nepostrádáte velký finanční obnos, ale spíše se často ocitáte v přechodném nedostatku financí, nejlepším řešením je flexibilní finanční rezerva. Ferratum Credit umožňuje opakovaně čerpat až 35 000 Kč a k tomu si nastavit libovolnou dobu splácení i výši půjček. Dvakrát do roka je také možné čerpat platební prázdniny. Zažádat si o pružnou rezervu Ferratum Credit můžete z pohodlí domova na pár kliknutí. Stačí si zvolit požadovanou částku, vyplnit online žádost a získat peníze na svůj účet. 

Sorry, there are errors on the page: