Známe 6 důvodů, proč nakupovat online

Online nákupy jsou rok od roku oblíbenější. To dokazuje i průzkum Eurostatu, statistického úřadu Evropské unie, který odhaluje, že 68 % internetových uživatelů v loňském roce nakupovalo online.

A pravděpodobně není žádným překvapením, že nejvíce aktivní je v nákupech online věková skupina od 25 do 34 let. Nicméně, zajímavým faktem je, že podíl těch, kteří nakupují online, se v rámci Evropské unie liší. V Rumunsku je to například 23 % uživatelů internetu, oproti tomu ve Velké Británii jich je 86 %.

Navíc, máte-li rodinu, důvodů k online nákupům je hned několik. My pro vás vybrali šest z nich.

1)Pohodlí

Trávit čas s rodinou je jednou z nejdůležitějších věcí v životě, obzvláště máte-li doma malé dítě. Výchova navíc není nic jednoduchého a není tak žádným překvapením, že se občas zdá obyčejný nákup potravin zcela nemožný. Právě proto však oceníte nákupy online. Máte totiž možnost nakoupit prakticky všechno a kdykoli, aniž byste vytáhli paty z domu.

2)Čas je vzácný

Čas je opravdu vzácný a pravděpodobně nenajdeme jeho lepší využití než trávení času s našimi potomky. Rodiče by však často potřebovali dvakrát tak delší den, aby stihli vše, co potřebují. Tím, že budete nakupovat online, ušetříte spoustu času a energie.

3)Na internetu najdete vše, co potřebujete

Vše, na co si vzpomenete, po většinu času najdete na internetu. Online obchody mají totiž obecně pestřejší nabídku než kamenné prodejny. Navíc, až na pár výjimek, při online nákupech nejste omezeni tím, že zrovna není k dispozici vámi požadovaná barva nebo velikost. Nic totiž není tak frustrující, jako když se vydáte do obchodního centra za jasným cílem a nakonec zjistíte, že nemají to, co chcete. Při online nákupech navíc také kolikrát narazíte na rarity, které v kamenných prodejnách prostě nenajdete.

4)Ušetříte

Další výhodou online nákupů jsou i nižší ceny. E-shopy mají totiž obecně nižší náklady než kamenné prodejny a mohou si tak dovolit prodávat to samé zboží levněji. Kolikrát je také nabízena doprava zdarma, díky které je celý nákup ještě levnější.

5)Nákupy na internetu jsou bezpečné a spolehlivé

Přestože podvody a kybernetické útoky se mohou stát kdykoli, zabezpečení e-shopů je čím dál víc bezpečnější a chrání tak transakce, které při nákupech online provedeme. Je ale nutné dodržovat pár základních pravidel, jako je nákup přes důvěryhodné a prověřené e-shopy a nepoužívání veřejného PC k tomuto účelu.

6)Speciální nabídky

E-shopy také často nabízí možnost registrace a nastavení vašich preferencí, díky čemuž poté můžete dostávat speciální nabídky, slevy, možnost dopravy zdarma apod., což je další nesporná výhoda online nákupů. 

Sorry, there are errors on the page: