Je tu Black Friday. Už jste slyšeli o Cyber Monday?

Nákupní svátek Black Friday je nejpopulárnější v Americe, odkud také pochází, avšak dnes už ho znají velmi dobře lidé po celém světě. Věděli jste ale, že Cyber Monday pomalu, ale jistě překonává Black Friday jakožto největší nákupní příležitost v roce?

Ano, je to tak – nákupní svátek Cyber Monday je nyní největší slevovou akcí v roce. Alespoň tedy v Americe, i když jeho popularita vzrůstá každým rokem i v Evropě.

O co jde?

Cyber Monday není den, kdy počítačové obchody a technologické společnosti nabízejí slevové akce, i když by se to tak mohlo podle názvu zdát. Název Cyber Monday se ve skutečnosti odvozuje od toho, že nákupní akce se týkají pouze online prodejen. Faktem je, že během tohoto dne máte stejnou pravděpodobnost, že narazíte na skvělou nabídku elektroniky úplně stejnou jako na nejnovější módní kousek.

Jak Cyber Monday vzniklo

Obchodníci v Americe si všimli, že online prodeje začínají vrcholit v pondělí následující Den Díkůvzdání, který se slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu a v pátek na Black Friday, tedy den po Dní díkůvzdání.

Možná nakupující promeškali výhodný nákup vyhlídnutého zboží během slev na Black Friday nebo litovali, že se nakonec nerozhoupali k nákupu, přestože byly velké slevy. To má za následek to, že dané zboží mnohem více vyhledávali online během následujícího pondělku. Ať už k tomu měli jakýkoli důvod, dané pondělí se brzy stalo známým jako Cyber Monday. Historii dále už znáte.

Kdy je Cyber Monday?

Nákupní akce Cyber Monday vždy připadá na pondělí bezprostřední po Dni díkůvzdání. Spousta lákavých slevových nabídek začíná přesně s úderem půlnoci, takže se raději dopředu připravte na nedělní pozdně večerní nákupní dobrodružství.

Narůstající popularita Cyber Monday

V roce 2017 překročil objem tržeb během Cyber Monday 6,5 milinu dolarů a od té doby se zaslouženě nazývá největší nákupní akcí v historii americké e-commerce. Byl to také jediný a největší nákupní svátek v historii Amazonu. Očekává se ještě větší nárůst zájmu a tržby překračující 523 miliardy dolarů v roce 2020.

Protože je Cyber Monday online akcí, je pohodlnost zřejmě jedním z důvodů extrémní popularity tohoto dne. Cyber Monday jednoduše vystihuje naše preference a životní styl v dnešní době. Spousta lidí na světě používá mobilní telefon pro bankovní služby a nákupy a také spousta zaměstnaných lidí sedí v pondělí u počítače. To vše dělá ze Cyber Monday skvělou příležitost pro nákupy všeho druhu. Online nákupy také znamenají, že nemusíte ztrácet čas ve frontách, a také máte větší šanci, že seženete požadované zboží ve velikosti či barvě, kterou si přejete.

Co všechno můžeme nakoupit?

I když by se mohlo zdát, že nejvíce nabídek bude podle názvu směřovat na elektroniku a technologie, název Cyber Monday se spíše týká prostředí pro nákupy, které je výhradně online. Můžete tak najít ve slevě prakticky cokoli.

I když se nabídky rok od roku liší, minulá zkušenost nám říká, že se v tento den vyplatí nakupovat kosmetické a zkrášlující produkty a oblečení. V akci za zajímavé ceny bývají také často i cestovní balíčky.

Spousta obchodníků spouští také speciální akce – například pro prvních 100 lidí, který zareagují na uveřejněný post na sociálních sítích.

Kde najdu ty nejlepší nabídky?

Vzhledem k tomu, že Cyber Monday se týká virtuálního prostoru, hrají sociální sítě zásadní roli ve vyhledávání nejlepších nabídek. Vedoucí platformou je Twitter, který využívají stovky retailerů, aby dali vědět o slevách. Zkuste vyhledávat pod hashtagem #CyberMonday, případně zkuste být specifičtí a zadat například #CyberMondayPhones, pokud se poohlížíte po novém telefonu.

V neposlední řadě slevy můžete hledat na CyberMonday.com, které poskytují nakupujícím všechny důležité informace o značkách a obchodech na jednom místě.

Tak na výhodné online nákupy!

Sorry, there are errors on the page: