Máme pro vás 5 tipů, jak na jarní úklid ve vašem životě

Ach, ten příchod jara! Modrá obloha, delší dny a teplejší počasí, to všechno nás v brzké době čeká. Pro mnoho z nás jaro také znamená čas na jarní úklid. Kromě generálního úklidu u vás doma je nadcházející období skvělá příležitost, kdy provést celkovou mentální a fyzickou očistu. Přinášíme pět způsobů, jak na jaře vnést do vašeho života svěží vítr.

 

1.Se starým pryč, s novým sem

Nejrozšířenější formou jarního úklidu je zevrubný klid našeho domu nebo bytu. Jarní úklid znamená zbavit se nánosů prachů, vymést pavučiny, uklidit nepořádek a věci povalující se na podlaze a uložit je na své místo. Kromě utírání prachu je jaro také skvělá příležitost podívat se na to, co funguje a co už potřebuje nahradit. Možná je to mikrovlnka, která dosloužila, nebo to může být výměna nádobí, oprava oken, instalace nových větráků nebo pořízení nové matrace. Ať už je vaše potřeba jakákoli, nahradit to staré novým vnese do vašeho domova nový impuls.

 

2.Osvojte si zdravé návyky

Stejně důležité, jako udělat pořádek doma, je udělat si pořádek ve své mysli. Jaro je ideální čas na to, abychom do svého života zařadili pozitivní zvyky. Jíst zdravě, naspat alespoň sedm hodin denně a pravidelně cvičit – díky tomu všemu se budeme cítit lépe, fyzicky i psychicky.

 

Zdravý návyk může znamenat to, že začnete chodit do práce pěšky nebo jezdit na kole, koupíte si permanentku do posilovny nebo si budete každý den do práce nosit zdravý oběd připravený doma, místo toho, abyste se odbyli fastfoodem.

 

Když je teplejší počasí, jsme více motivovaní k tomu, abychom sportovali a žili zdravě. Využijte tedy tuto příležitost na maximum.

 

3.Pusťte se do změn a renovujte

Jarní slunečné dny přímo vybízejí k renovaci vašeho obydlí. Možná to bude obnova barvy vašich stěn nebo úplně nová, zářivá barva, investice do uměleckého artefaktu, jiné rozestavění nábytku, vytvoření většího prostoru nebo nová kuchyň. Je to na vás – položte si otázku, jak může být váš domov ještě pohodlnější, více nabitý energií a pohostinský?

 

4.Detoxikujte své tělo

Pokud se chcete ještě více cítit dobře, není lepší způsob než si naordinovat celkovou očistu organismu. Čerstvé džusy a bylinné čaje, více čerstvého ovoce a zeleniny, omezení bílého cukru, bílé mouky a chleba, méně masa a mléčných výrobků a zařazení probiotik, jako je jogurt, vám pomůže zbavit tělo toxinů. Budete se cítit jako znovuzrození.

 

5.Vyčistěte si hlavu

Aby byl váš jarní úklid kompletní, dopřejte si i očistu mysli. Pravidelné meditace a techniky „mindfulness“ pomáhají redukovat stres, úzkost, depresi a chronickou únavu. Naopak vám dodají elán a pozitivní energii. Aplikace jako Headspace nebo Calm jsou šikovné nástroje, které vám pomohou začlenit tyto techniky do vašeho života s lehkostí.

Jaro, do akce!

Ať už to bude náhrada starých věcí novými, pořízení nového mixéru pro detoxikační drinky, oprava rozbitých oken nebo renovace vašeho bydlení, ve Ferratum Money vám s tím pomůžeme.

 

Půjčku vám poskytneme ještě ten samý den – je to ten nejsnadnější způsob, jak se dostat k prostředkům. Vyplňte formulář pro jednu z našich online půjček skrze jednoduchou aplikaci nebo web. Žádné papírování v bance není třeba.

 

Žádost o půjčku je zcela zdarma a použití aplikace je nezávazné. Rozhodnutí obdržíte do několika minut. Když bude půjčka schválena, požadovaný obnos peněz získáte hned ten samý den.