Máme recept, jak se zkrášlit na léto za pár korun

Pokud je někdy vhodná doba, kdy není třeba investovat tisíce měsíčně do kosmetiky, je to právě léto. Období, kdy se ve volných dnech kvůli horku ani nevyplatí malovat, ale raději vyrazit ven tak, jak jste se narodili. Ke zkrášlení a kosmetickým rituálům navíc můžete používat vlastní výrobky nebo suroviny, které najdete doma.

Vlasová kosmetika

Sbohem můžete v létě říci i vlasové kosmetice a inspirovat se metodou no poo. Jedná se o vyřazení chemických produktů z péče o vlasy a jejich nahrazení přírodními produkty. Lidé, kteří no poo praktikují po nějakou dobu, shodně zaznamenávají zlepšení kvality vlasů a postupné vymizení problémů s lupy, rychle se mastící pokožkou hlavy apod. A co se tedy na vlasy používá, když ne šampon? Možností je spoustu, mezi ty nejvyužívanější však patří suroviny jako žitná mouka, vejce, med či káva. Ty najdete v každé domácnosti, a kromě výrazného ušetření na financích se tato změna projeví i na vzhledu a kvalitě vlasů.

Péče o pleť

V létě se přímo doporučuje vynechat aplikování make upu, pudru a dalších produktů, které normálně tvoří váš pravidelný kosmetický rituál. Místo toho dejte šanci přírodním DIY produktům, které se nejlépe postarají o výživu a regeneraci pokožky, která je denně vystavována slunečním paprskům. Vřele doporučujeme pravidelně aplikovat malinový olej, který je známý pro svůj ochranný faktor a výživu. Výborná je taktéž růžová voda, která zejména v létě osvěží a pokožku jemně prozáří. Co se čištění pokožky týče, osvědčené je mátovo-okurkové čistící tonikum, které je vhodné pro smíšenou až mastnou pleť a má hydratační účinky.

Recept:

5 g mátové šťávy

5 g okurkové šťávy

3 g coco glucosidu

86 ml vody

Konzervant (například cosgard)

Do lahvičky odměřte veškeré suroviny. pH tonika je při tomto složení 5,5 a tonikum je vhodné i pro muže.

Péče o pokožku

V létě nelze zapomínat ani na pravidelnou péči o pokožku. Tu je třeba mazat krémy s ochrannými faktory. A jak již bylo uvedeno, ten obsahuje i zmiňovaný malinový olej. Pokud se však chystáte k vodě a víte, že budete slunci vystaveni několik hodin, je nanejvýš žádoucí aplikovat profesionálně vyrobený krém s faktorem, který odpovídá typu vaší pokožky.