Kam vyrazit na netradiční zimní dovolenou?

Podlehli jste trendu zimních dovolených a přemýšlíte, kam letos vyrazíte? Nechte se inspirovat těmi nejkrásnějšími a nejzajímavějšími místy, jejichž návštěva vám pomůže překonat zimní období.

Thajsko

Pro Čechy Thajsko již několikátým rokem s přehledem vede žebříček nejoblíbenějších zimních destinací. Jelikož leží v tropickém pásu, je zdejší klima ovlivněno monzuny, které vytvářejí tři roční období. Pro dovolenou tedy doporučujeme cestovat v rozmezí listopad až březen, kdy tu panuje období chladna a sucha, což znamená, že teploměr neklesá pod 30°C, celá krajina se krásně zelená a řeky a vodopády mají dostatek vody. Co se týče cen, je pro Čechy Thajsko příjemnou změnou, běžně dostupné zboží tu stojí cca o polovinu méně než u nás.

Srí Lanka

Stále větší množství nadšenců si rok od roku získává i ostrov Srí Lanka ležící v Indickém oceánu. Turisty sem láká především rozmanitá příroda i kultura. Na Srí Lance uvidíte čajovníkové plantáže, volně žijící slony, písečné pláže, tropické lesy i korálové útesy. Zpáteční letenku pořídíte v případě včasného nákupu do 18.000 korun a let trvá kolem 11 hodiny včetně navazujících přestupů. Nejvhodnější dobou pro návštěvu ostrova je období od ledna do dubna, kdy je výskyt srážek minimální.

Kuba

Pokud chcete ještě stihnout poznat pravou Kubu, měli byste vyrazit co nejdříve. Tento největší ostrovní stát v Karibiku totiž díky normalizaci diplomatických styků s USA čelí invazi amerických turistů. Hlavní turistická sezona tu probíhá od prosince do března a v tu dobu je třeba počítat s rušnějšími plážemi a vyššími cenami. Naopak v mimo sezóně se můžete těšit na liduprázdné atrakce a nemalé slevy.

Držte se několika základních pravidel

Pokud již víte, kam byste letos chtěli vyrazit, nebo teprve přemýšlíte, kam pojedete příští zimní sezonu, držte se několika základních pravidel, které vám cestování výrazně ulehčí. Jednak je třeba dovolenou naplánovat se značným předstihem, a to hlavně v případě, že se do dané destinace plánujete vydat v hlavní turistické sezoně. Letenky sledujte cca pět měsíců dopředu, abyste si udělali přehled o cenách a ubytování rovnou rezervujte. Pokud víte, že bude ve vámi zvoleném termínu probíhat nějaký festival či jiná kulturní akce, připravte se, že ceny ubytování mohu být až trojnásobné. Na top termíny se navíc často požaduje nevratná záloha, kterou je třeba ihned uhradit. Na účtu tedy mějte rezervu, abyste v případě nutnosti mohli ubytování či letenky ihned rezervovat a nepromarnit tak lepší cenu. V případě, že ihned nemáte dané peníze k dispozici, zkuste využít flexibilní úvěr od Ferratum Bank, díky kterému můžete během pár minut získat až 35.000 korun. Nezapomeňte se také informovat o vízové povinnosti či o očkování, které je třeba před samotnou dovolenou podstoupit. 

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +