Jak vyřešit osobní finanční krizi?

Z veřejných průzkumů vyplývá, že si Češi půjčují stále více a mají zájem o různé finanční produkty. Je to jistě dáno i tím, že nemovitosti se zdražila min o 9% (zdroj Eurostat) za dobu Corona-krizi a každý přece touží po tom, mít svůj domov.

Možnost, že by mohly ceny nemovitostí ještě vyrůst, přivádí mnoho žadatelů o půjčku na myšlenku, že právě teď je nejvyšší čas po některé se poohlédnout.

Pokud máte v úmyslu pořídit si vlastní byt, pak je vhodné zjistit si informace, které vám poskytne banka či hypotéční poradce. V případě, že na hypotéku od banky nedosáhnete, další možností je nebankovní půjčka, která má mnoho různých variantů a podmínek.

 

Dříve byla tato možnost velmi riskantní.

Dnes má každý poskytovatel a zprostředkovatel úvěrů licenci od České národní banky. Pokud licenci nemá, pak nesmí v tom oboru podnikat.

 

Jestli mám záznam v registru?

Problém s hledáním vhodného typu úvěru mívají především živnostníci. A to zejména z důvodu záznamů v registrech dlužníků. Přitom mnohdy nemají na zapsání do registru dlužníků hlavní vinu.

Stačí jeden nespolehlivý zákazník nebo obchodní partner, kvůli kterému se opozdíte s platbou DPH nebo pojištění, a je tu těžko vyřešitelný problém.

V tom případě je bankovní půjčka pro živnostníky skoro nereálná.

Proto další možností je rychlá půjčka bez registru. Tu poskytují prakticky pouze nebankovní poskytovatelé. Jedná se ale nejčastěji o nižší finanční částky a vyšší úrokovou sazbou. Řešením může být také půjčka se zástavou nemovitosti nebo zpětný odkup nemovitosti. Ten může pomoci z finanční krize každému majiteli nemovitosti.

Stačí vyhledat na internetu firmu, která se zabývá odkupováním nemovitostí za přesně stanovených podmínek a prostudovat recenze o ni. Důležité především je to, že po odkoupení máte garanci předkupního práva po celou dobu trvání smlouvy. Další podmínkou je, že se i po odprodeji máte stále svou bývalou nemovitost k dispozici.