Dovolená v Chorvatsku vs. Covid-19

Dovolená v Chorvatsku je mezi obyvateli ČR stále nejoblíbenější a máme se na co těšit. Do Chorvatska vyráží ročně okolo 1 milionu lidí a to nejčastěji autem. Dle informaci Velvyslanectví České republiky v Záhřebu, platí, že pokud cestuji do Chorvatska, je třeba při vstupu na území Chorvatska předložit:

- negativní RT - PCR test ne starší 72 hodin od okamžiku testování,

- nebo rychlý antigenní test na SARS-CoV-2, který je zveřejněn na Společné listině rychlých antigenních testů, které mezi sebou uznávají členské státy EU, ne starší 48 hodin od okamžiku testování, vydaný lékařským zařízením nebo akreditovanou laboratoří a podepsaný lékařem, s tím že výsledek testu musí viditelně uvádět výrobce testu a/nebo komerční název testu,

- nebo potvrzení o očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby, u kterých uplynulo 14 dní od očkování druhou dávkou, nebo od očkování první dávkou pokud se jedná o vakcínu, která se podává v jedné dávce,

- dle rozhodnutí Krizového štábu Chorvatské republiky cestujícím bude umožněn vstup do Chorvatska v případě, že prodělali nemoc COVID-19.

Stále ale máme naději, že v budoucnu nás čekají další rozvolnění, které se tykají cestování. Doufáme že další setkání ministrů zahraničí obou států zjednoduší podmínky pro občany obou zemí. A pokud jste unavení z cestování autem, české dopravní podniky nabízejí i dopravu do Chorvatska vlakem a bez přestupů. Velké dobrodružství pro celou rodinou! Nezapomeňte také vyplnit online formulář pro všechny cestující.