Kde jste našli svého hrdinu? Influencer, nebo rodina?

Život doprovází mnoho vzestupů a pádů. Výher a proher. Triumfů a soužení. Jsme v tom však spolu a existují tací lidé, kteří nás inspirují a díky kterým vstaneme ráno z postele a snažíme se být tou nejlepší verzí nás samých. Tito lidé jsou všichni svým způsobem hrdinové – od influencerů a celebrit přes rodinu až po přátele. Hrdinové, kteří nás jemně popostrčí, když to potřebujeme.

Inspirativní hrdinové na sociálních sítích

Kdo by to byl řekl, že svého hrdinu můžete najít i skrze hashtag. Ten totiž, v dnešním světě sociálních sítích, odráží mnoho z toho, co máte na mysli. Zkuste prohledat Instagram a hashtagy #inspiration nebo #inspo. Vyskočí na vás desítky milionů příspěvků. Ne všechny vás však, zcela pochopitelně, inspirují nebo změní život, ale určitě nepodceňujte sílu motivace.

Lidé, kteří na těchto fórech vynikají, jsou mnohdy lidé jako vy. Avšak tím, jak se dělí o své zkušenosti, vás mohou motivovat k dosažení svých cílů, k tomu, abyste se stali lepší verzí vás samých nebo dokonce k tomu, abyste dokázali být pozitivní i v dobách, kdy to není úplně nejjednodušší. Našli jste již svého hrdinu online?

Heroičtí influenceři  - v dobrém či ve zlém

Původ termínu influencer pochází z marketingového pojmu a byl původně používán k identifikaci osoby, která měla velký počet sledujících na sociálních sítích a které lidé naslouchali. To mohla být celebrita nebo někdo, kdo se dokázal prosadit čistě online. A stejně jako slovo hrdina, i slovo influencer je nyní používáno tak často, že dost možná již ztratilo svůj původní význam.

Nechme však slovo samotné být a popřemýšlejme nad jeho významem. Influenceři k vám promlouvají, říkají vám věci, které chcete slyšet a zároveň i věci, které potřebujete slyšet. Někdy vás dokonce influencer může přesvědčit o tom, že vám nějaký produkt či služba markantně zlepší život. Jindy vás zase motivují k tomu, abyste byli více jako oni sami nebo třeba k tomu, abyste si šli za svými cíli.

A ačkoli tyto lidi třeba nikdy v reálném životě nepotkáte, promlouvají k vám, ať už jste kdekoli. A proto byste si svého influencera měli vybírat moudře. Na tom, co říkají, totiž záleží. Ať už to však bude kdokoli, měl byl vám zvedat sebevědomí a vašemu životu prospívat.

Hrdinové mezi naší rodinou a přáteli

Někdy jsou nám naši osobní hrdinové mnohem blíže, například se totiž jedná o člena rodiny nebo o blízkého přítele. Kdo vás vždy podporoval, inspiroval nebo tlačil k tomu, abyste byli lepší? Možná to byla vaše matka či otec nebo kamarád, kterého znáte již od dětství?

Hrdinové totiž nejsou jen záležitostí dětské mysli, i když je často rychlejší přiznat, že naším hrdinou je právě jeden z rodičů či kamarád. Na slavnostních vyhlášeních v děkovné řeči či jen tak u večeře, poděkování těm, kteří vás inspirovali, je odměnou nejen pro ně, ale i pro vás.

Napadla vás konkrétní osoba? A jak byste ji odměnili?