Jak najít Top 10 destinací pro levnou dovolenou?

V posledních letech se několikanásobně zvýšili nízkorozpočtové lety. A jak se ceny letenek snižují, je čím dám tím jednodušší navštívit exotické země, a to i pro ty, kteří nevydělávají mnoho. Rozhodli jsme vám proto pomoci a dát vám pár doporučení na to, jaké destinace se v letošním roce rozhodně vyplatí navštívit.

1)      Wadi Rum, Jordánsko

Wadi Rum je taktéž známo jako Měsíční údolí a jedná se o největší údolí Jordánska vytesané v pískovci a žule. Může se pochlubit římskou architekturou a brilantní krajinou, což, pokud jste viděli film Lawrence z Arábie z roku 1962, již dávno víte. Naleznete zde možnosti trekkingu, ale i velbloudího a koňského safari, stejně jako luxusní kempování, což z této destinace dělají jednu z nejpopulárnějších v daném regionu.

2)      Řecko

Pobřeží Řecka bylo vždy zahrnuto v těch nejvíce top destinacích, které stojí za návštěvu, a my se proto rozhodli toto místo nevynechat. Ať už je to zdejší počasí, pláže, čistá voda a přátelští obyvatelé, ostrovy jako Lefkada, Santorini nebo Rhodes si díky tomu zamilujete.

3)      Dubai, Spojené arabské emiráty

Dubai je největším a nejvíce osídleným městem Spojených arabských emirátů. Očekávat můžete teplé počasí během celého roku, futuristickou architekturu a kosmopolitní populaci obyvatel, z nichž je jen hrstka občanů Spojených arabských emirátů. Pozoruhodné stavby jako Burj Khalifa nebo Burj Al-Arab jsou poté skvosty tohoto „města budoucnosti“.

4)      Bali

Bali je výjimečně krásný indonéský ostrov a zároveň se jedná o nejvíce prominentní indonéskou lokalitu, která je navštěvovaná turisty. Ti jsou tu zároveň největším přínosem místní ekonomiky a tvoří tak až 80 % celkového příjmu. Webová stránka TripAdvisor Bali taktéž označila jako nejvíce top světovou destinaci ve svém ocenění Traveller´s Choice Awards.

5)      Maledivy

Maledivská republika, souostroví devatenácti korálových atolů, se nachází asi 1000 kilometrů na jih od asijského kontinentu. Poměrně donedávna to zároveň byla docela neznámá destinace, a tak tu i dnes najdete klid a mír. Exotická krajina, horké klima a nepopsatelné výhledy z tohoto místa zároveň dělají naprostý ráj, co se romantiky týče.

6)      Mauricius

Mauricijská republika je ostrov, který se nachází v Indickém oceánu blízko Afriky. Turisté si tu mohou do sytosti užít odpočinek a slunné počasí na místních exotických plážích a ti, pro které jsou Maledivy moc ploché, si tu přijdou na své. Tropickou vegetaci tu totiž střídají strmé hory vytvořené sopkami.

7)      Izrael

Izrael je již dlouho místem, které si přeje navštívit množství poutníků chtivých Svaté země. Avšak své vykoná i přívětivé počasí, vynikající jídlo, levné letenky a skvělá dostupnost mezi třemi největšími městy – Tel Avivem, Jeruzalémem a Haifou.

8)      Thajsko

Ať už hledáte exotické pláže, kulturní památky nebo ruch velkoměsta, Thajsko má pro každého něco. Hlavní atrakcí jsou poté stovky tropických ostrovů, archeologické památky, chrámy a především nikdy nespící hlavní město Bangkok.

9)      Portoriko

Portoriko je jednou z destinací, která od hurikánu před dvěma lety začala upadat. V současnosti tak tato hispánská země zažívá nový vzestup turismu a jako většina zemí na tomto seznamu, i zde zažijete nebesky exotickou přírodu.

10)  Německo

Německo je nejvíce prosperující zemí v Evropě, a tak tu je již jen z toho důvodu několik měst, které stojí za to navštívit. Neopomeňte Mnichov, Berlín, Frankfurt, Kolín nad Rýnem či Hamburg, které v sobě skrývají nejen bohatou historii, ale také kulturu a jedno z nejlepších piv, které můžete v životě ochutnat.

Nyní, když jsme vás trochu inspirovali, nezapomeňte si včas zarezervovat letenky. Pomůžou vám v tom webové stránky jako Momondo, Skyscanner nebo Kiwi.com. Hledejte však alespoň měsíc dopředu, abyste si zajistili tu nejlepší cenu.

A že vás napadají jiné destinace, které stojí za návštěvu? Sem s nimi!