Na jarním lovu aneb jak nakupovat ve slevách

Nákupy během slevových sezon jsou většinou mnohem zábavnější. Lidé totiž mají nastavený určitý rozpočet, který plánují utratit, a tak je skvělé, když se vám podaří pořídit mnohem více, než jste předpokládali za ty samé peníze. Slevy ale nemusí být čistě náhodným štěstím, které se vám přihodí jednou za čas.

Cílem obchodů s oblečením je totiž po většinu času plný sklad, a to z toho důvodu, aby lidé měli z čeho vybírat. Přesto je ale i zde potřeba čas od času nahradit staré kousky těmi novými a oblečení, které se prodává méně, než se předpokládalo, se zlevňuje. A to je právě ten čas, kdy udeřit a jít na lov.

Kdy je ale tedy ta správná chvíle?

Většina obchodů drží jednotlivé kusy oblečení po dobu šesti až osmi týdnů, než je nahradí těmi novými. Ale s tím, jak se jednotlivé věci vyměňují, je nutné zbavit se starších kousků. Zároveň, je-li určitý druh oblečení v obchodě delší dobu než osm týdnů, nebude ho tam zrovna moc, a tím pádem nebude ani dostupný ve všech velikost a je na čase se ho zbavit.

Jaký den?

Obecně vzato jsou víkendy nejrušnější dny v obchodech s oblečením, což znamená, že přípravy na slevy začínají ve čtvrtek. To však neznamená, že se na nákupy nemůžete vydat i o víkendu, ale může se stát, že už nebudete mít tolik na výběr, jelikož se ty nejlepší kousky vyprodají během čtvrtku a pátku.

Co když nemají vaší velikost?

Stane-li se vám, že v obchodě najdete něco, co se vám vážně líbí, ale bohužel zrovna nemají vaši velikost, nevzdávejte se a zeptejte se prodavačů, zda není v blízkosti ještě jiný obchod, kde by tuto konkrétní velikost mohli mít. Co vy víte, třeba budete mít zrovna štěstí.

Co když nakupujete online?

Při nákupech online se nezřídka stává, že si třeba pořídíte něco, v čem se nebudete cítit nejlépe. Alespoň se tak před potvrzením objednávky vždy ujistěte, do kdy můžete oblečení vrátit a zda je to vůbec možné.

Co si letos na jaře koupit?

Zatímco konec února byl ideální pro nákupy nejrůznějších bund a dalšího zimního oblečení, v březnu se rozhodně podívejte po sportovním oblečení a běžeckých botách od značek, jako je New Balance nebo Nike. Jarní oblečení jako takové se poté většinou zlevňuje během dubna.

Na závěr

Jaro je skvělou příležitostí, jak si doplnit zimní šatník na další sezonu a pokud jste trpěliví, v dubnu můžete nakoupit i oblečení, které vám poslouží na počátku léta. Pamatujte si však, že nepotřebujete velké množství peněz k tomu, abyste měli super oblečení. Stačí jen věnovat pozornost vašim nákupům a třeba tak narazíte na spoustu krásných a levných kousků.