Plány na jaro, které z vás udělají lepšího člověka

Leden, který je takovým pondělí mezi měsíci, máme za sebou, stejně tak i únor. Zbývá nám ještě jeden měsíc, než definitivně – alespoň podle kalendáře – přijde jaro plné krásy a naděje. Můžete si už všímat, jak se dny pomalu prodlužují a zimní splín pozvolna odchází. Zanedbáváte své novoroční předsevzetí? Ať už je odpověď ano, či ne – nebo dokonce něco mezi tím, měli byste pomalu začít plánovat na jaro, abyste toto krásné období využili na maximum. Jsme tu s pár nápady a inspirací.

Výlety do měst

Společně s tím, jak se zlepšuje počasí, začínají být také atraktivní města pro turistický ruch. Města v západní a severní Evropě nejsou ideální pro návštěvu, když je tam zima, deštivo nebo nedostatek slunce… Ale ti, kteří plánují dostatečně dopředu, vychytají nejlepší nabídky na dopravu a ubytování. Můžete mít štěstí například na neskutečně levné letenky, obzvláště pokud necestujete z kontinentu na kontinent. Jaro je začátkem nové cestovatelské sezóny a podle informací na internetu je to také nejlepší doba na průzkum věhlasných měst, které ještě nejsou přeplněné turisty.

Jarní úklid

Jaro je natolik krásné, že každý si chce alespoň kousek z něj přinést k sobě domů. Možná to ani netušíte, ale nepořádek může negativně ovlivňovat váš duševní stav a rozptylovat vaši pozornost od důležitých věcí. Pokud jste se ještě nepustili do úklidu, proč se společně s jarem nepustit do velké úklidové akce? Vyhoďte bez milosti vše, co už nepotřebujete a co vám jen překáží. Pokud najdete staré oblečení, které je zachovalé a mohlo by ještě někomu posloužit, proč ho nedarovat charitativním organizacím a zároveň tak podpořit dobrou věc? Dobré skutky se počítají a vylepšíte si tak svoji karmu.

Pohyb

Venku se pomalu začíná oteplovat, takže se můžete zbavit tlusté bundy či kabátu a přehodit přes sebe nějaký lehčí svršek. Vaše tělo je perfektně připravené na jogging a jít ven na vzduch se najednou nezdá tak bolestné. Můžete také s jarem začít jezdit více na kole, obzvláště pokud se potřebujete jen pohybovat po městě. Na kolo ale nemusíte sedat jen ve chvíli, kdy máte pochůzky. Co si jen tak vyjet do parku? Jestli ještě bojujete s povánočními kily navíc, máte nejvyšší čas začít pracovat na své letní postavě.

Nové koníčky

Co máme na jaře nejradši, je to, že je to přechod mezi mrazivou zimou a letními parny. Je to nejvhodnější čas začít se věnovat nějakému novému hobby. Můžete začít malovat, hrát na nový hudební nástroj, sochat… zkrátka cokoli, co vám umožní kreativně se vyjádřit. Nejste zrovna umělecký typ? Můžete se naučit třeba nový jazyk nebo nové profesi, která vám pomůže vydělat více peněz do budoucna. Nikdy není pozdě také začít více číst a starat se tak o „duševní potravu“.

Rozbalte to

„Tohle jaro bude to nejlepší v životě.“ Možná jste podobné klišé už slyšeli – slova jsou zkrátka jen slova, pokud jim chybí reálný skutek. Plánování je dobrým prvním krokem, jak se do něčeho pustit, ale ohlídejte si, aby se z vašich plánů nestaly jen myšlenky na papíře, na které se časem snese vrstva prachu.