Několik tipů na populární seriály na Netflixu

Sledování seriálů může být geniálním způsobem, jak strávit večer. Ale strávili jste už někdy večer tím, že jste hledali ten pravý seriál, na který koukat? Obavy z toho, že začnete něco sledovat a v půlce prvního dílu budete muset znechuceni přestat, jsou totiž oprávněné. V současnosti existuje mnoho seriálů, a tak může být nekonečné začínání nových sérií unavující. Pro tuto chvíli však můžete přestat hledat, máme pro vás máme několik tipů na seriály, na kterých si vypěstujete závislost.

Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu)

Toto krimi drama odehrávající se ve 20. letech 20. století je jedním z „must see“ seriálů posledních let. Seriál Peaky Blinders je situován do poválečného období a většina postav trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Dialogy jsou skvěle natočené, vývoj postav je však trochu pomalejší. Seriál tak může být pro někoho horší zkousnout, ale slibujeme, že pokud vydržíte, nebudete litovat.

Alias Grace

Alias Grace je seriál natočený podle knižní předlohy od spisovatelky Margaret Atwood. A ačkoli v seriálu najdeme psychologické prvky, jedná se taktéž o krimi thriller. Alias Grace se odehrává v Kanadě ve 40. letech 19. století a je sondou do života Grace Marks, odsouzené vražedkyně, která pracovala jako služebná. Na vraždu si však nevzpomíná a tento seriál brilantně popisuje prozkoumávání ztrápené mysli.

BoJack Horseman

Jedná se o animovaný příběh koně, který se snaží oživit svou dávno zašlou slávu televizní hvězdy. Seriál se odehrává v Hollywoodu, ve světě, kde jsou zvířata a lidé schopni koexistovat. A navzdory tomu, že se jedná o výtečnou komedii, seriál se taktéž dotýká vážných témat, jako je deprese a další. Jednotlivé epizody na sebe navazují a objevují nerozvážnost a hořkost hlavní postavy. Očekávat můžete nezvyklou komedii, směšné zvířecí postavy a monology o smutcích života.

Sherlock

Sherlock, kterého v tomto seriálu ztvárňuje Benedict Cumberbatch a kterému zdatně sekunduje Martin Freeman jako jeho věrný přítel Dr. Watson, je nejlepší televizní ztvárnění legendárního detektiva Sherlocka Holmese. Seriál geniálně vystihuje podstatu původního díla z pera spisovatele Arthura Conana Doyla, děj je svižný, má spoustu nečekaných zápletek a při sledování se dočkáte jak tragédie, tak komedie.

Breaking Bad (Perníkový táta)

Breaking bad je příběh středoškolského učitele chemie s neuspokojivým životem, který zjistí, že má rakovinu. Účty se vrší a jelikož nechce být pro svou rodinu zátěž, rozhodne se začít vařit pervitin, čímž započne transformace Waltera Whitea. Začnete-li sympatizovat se stranou zla, určitě se neciťte provinile. Tento seriál totiž skvěle vystihuje jak věci špatné, tak věci dobré.

Black Mirror (Černé zrcadlo)

Čtyři série seriálu a film z roku 2018 o lidské ohyzdnosti odrážející se v technologii? Ano, díky mockrát! Tento britský seriál je inteligentní satirou o tom, jak nás potenciální technologický pokrok může zbavit lidskosti. Je temný, dystopický a čas od času přijdete na epizody, které se orientují na myšlenky, nikoli na postavy nebo děj. My tento seriál považujeme pravděpodobně za nejlepší ze všech výše uvedených. Mrkněte na jeden díl a garantujeme vám, že budete posedlí.

Napadá vás ještě jiný seriál, který by stál za zmínku? Dejte nám vědět v komentářích níže!