Máme pro Vás několik tipů, jak v roce 2019 ušetřit peníze

Co kdybychom vám na začátek řekli, že můžete mít více peněz, aniž byste museli více vydělávat? Lidé mají totiž často tendence být nezodpovědní, když přijde na každodenní útratu. Jenže právě maličkosti jsou tím, co v důsledku naruší váš rozpočet. Levné věci vás snadno oklamou ke koupi, avšak na konci měsíce se všechny bolestivě nahromadí do jedné ne tak malé částky. Tyto peníze byste přitom mohli investovat někam úplně jinam. A proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak tento rok ušetřit.

Kávovar místo každodenní kávy v kavárně

Kupujete si každý den po cestě do práce kávu s sebou? Řekněme, že ta stojí zhruba 50,- Kč a vy pracujete alespoň 20 dnů v měsíci. To dělá minimálně 1000,- Kč měsíčně za něco, co hravě zvládnete doma. Investujte do kávovaru a každé ráno si vyhraďte pět minut na přípravy vynikající kávy. Ušetříte, a navíc si můžete v klidu domova vyzkoušet nejrůznější baristické vychytávky a vyladit tak svou kávu k dokonalosti.

Buďte více aktivní

Chůze není jen prospěšná pro vaše zdraví, ale je to i jedna z alternativ, jak ušetřit na benzínu nebo na jízdenkách za městskou hromadnou dopravu. Samozřejmě, ne vždy je chůze možná, obzvláště, pokud bydlíte ve velkém městě. Zkusit ale můžete třeba i kolo, které se navíc kolikrát jeví jako nejrychlejší způsob dopravy z bodu A do bodu B.

Příšerný zlozvyk

Jste-li kuřákem, rok 2019 je skvělou příležitostí pro to, abyste s tímto zlozvykem konečně přestali. Zní to sice jednodušeji, než to opravdu je, ale rozhodně se to vyplatí. Nemluvě o rocích života, které si tímto přidáte, finanční úspora je poměrně značná. Zkuste se do toho tedy pustit a peníze, které byste jinak prokouřili, dávejte stranou. Budete tak mít geniální vizuální prezentaci peněz, které jste dříve utráceli na ničení vašeho zdraví.

Vaření je skvělé!

Začněte vařit a nestravujte se tolik venku. Je to zdravější a uklidňující, nehledě na to, zda vaříte sami, s kamarády nebo s drahou polovičkou. A možná budete překvapeni, jak skvěle dokážete vařit, budete-li dostatečně zvídaví.

Plánujte svůj rozpočet

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč musí mít firmy své vlastní účetní? Nebo proč mají velké společnosti rozpočty, které jsou přiřazené k jednotlivým oddělením? Nad penězi musíte mít vždy kontrolu, jinak riskujete to, že budou peníze kontrolovat vás. Vždycky se tak ujistěte, že nepřekračujete váš rozpočet, a už vůbec ne za věci, které nepotřebujete.

Vyhněte se placení kartou

Chcete-li mít doopravdy kontrolu nad vašimi výdaji, měli byste je také vidět. Utrácet je totiž mnohem jednodušší, když vše, co vidíte, je plastová karta. Jakmile však uvidíte, jak se vám nebezpečně tenčí hotovost, spíše si každý nákup rozmyslíte.

A hlavně myslete na to...

...že společnost žije z toho, že někdo neustále něco kupuje. Na každém rohu vidíte reklamy a na konci měsíce se poté jen divíte, jak je možné, že jste utratili tolik, když jste toho vlastně ani tolik nedělali. Každou útratu si tak dvakrát rozmyslete a ušetřené peníze si schovávejte na to, co opravdu potřebujete.