4 perfektní destinace na zimní dovolenou

Zatímco jedni zimu díky řadě aktivit, které nabízí, přímo milují, druzí ji naopak pouze přežívají. Ať už však patříte k jakékoli skupině lidí, zima je báječným obdobím na cestování. Pokud tak chcete ze sněhu vytěžit co nejvíce nebo se od něho naopak dostat co nejdále, máme pro vás 4 tipy na evropské destinace, kam můžete vyrazit.

Atény, Řecko

Pokud si přejete zimě uniknout, Atény jsou skvělou volbou. V zimě tam totiž nejsou takové davy turistů, a i předražené ceny, které známe z letní sezóny, jsou ta tam. Můžete si tak užít celé město, aniž byste překročili svůj rozpočet a tlačili se mezi stovkami dalších návštěvníků při snaze pořídit ucházející fotku místní Akropole. A přestože je tu leden stále nejchladnějším měsícem v roce, průměrné teploty jsou mezi 10-15°C.

Rovaniemi, Finsko

Existuje pouze jedno místo na světě, o kterém lze tvrdit, že je bydlištěm Santy Clause. A pokud toto místo nevypadá přímo jako z pohlednice, tak už nevíme, které jiné. Nachází se v Laponsku a leží pět kilometrů od pomyslného Polárního kruhu. Řeč je o městečku Rovaniemi, oficiálním bydlišti Santy Clause.

Vesnička Saunta Clause je obklopená arktickou divokostí, a přesto tu najdete obchody, kavárny, psy husky nebo saně tažené soby. A nebojte, přestože je už po Vánocích, vesnička je otevřena celý rok.

Kanárské ostrovy

V tomto ročním období jsou Kanárské ostrovy tak trochu jinou realitou. Pokud tedy chcete uniknout ze zimy, pravděpodobně těžko naleznete lepší destinaci. Například v Tenerife je v lednu průměrná teplota 21°C. Navíc tu na vás čekají dlouhé písečné pláže, útesy a duny a pokud se potřebujete trochu vybít, můžete se potápět, surfovat nebo se vydat na vodní lyže. Ano, to všechno v zimě.

Tallin, Estonsko

Když přijde na zasněžená panoramata, která se skvěle vyjímají na fotkách, město Tallin je bezesporu jednou z nejlepších možností v Evropě.

Projděte se úchvatným středověkým Starým městem, které spadá pod UNESCO, obdivujte místní věže, kostely a dlážděné ulice. Radniční náměstí (Raekoja plats) je poté výjimečně pozoruhodné. K tomu přidejte sněhovou pokrývku a rozzářená okna a vyjde vám z toho jedno z nejkrásnějších měst, které za život pravděpodobně uvidíte. Jste-li odvážnější povahy, nenechte si ujít jednu z mnoha městských saun a následné otužení v ledových dírách. Nebo si půjčte brusle a vyrazte na led na Harju Street. Navíc tu najdete i fantastické restaurace, útulné kavárny a mnoho skvělých muzeí.

Jak zimní dovolenou financovat

Pokud víte, že potřebujete na nějakou dobu utéct a dopřát si vyslouženou dovolenou, nenechte se rozhodit napjatým rozpočtem. Pomoci vám totiž může online Ferratum půjčka. Online žádost zabere pouhých několik minut a rozhodnutí o poskytnutí půjčky budete vědět o pár vteřin později. Peníze máte poté po schválení na účtu do druhého dne.

Tak na co čekáte? Začněte balit ještě dnes!