Jak to udělat, aby byl následující rok ten nejlepší

Každý rok stojíme před osobními i profesními výzvami, překonáváme překážky, utkáváme se s obtížemi, posouváme se kupředu a nakonec získáváme nové životní zkušenosti. Nicméně, pokud neuvažujeme o tom, co jsme se za poslední rok naučili, je poměrně jednoduché přiblížit se k přelomu roku stejným způsobem jako loni. S novým rokem přitom přichází i šance i na čistý štít a nové cíle.

Rozhodněte se

V šesté kapitole Alenky v říši divů od Lewise Carrolla ztracená Alenka potká kočku Šklíbu a ptá se jí na směr cesty. „To záleží na tom, kam se chceš dostat,“ odpovídá jí kočka. „Nezáleží mi na tom kam,“ říká Alenka. „Potom je jedno, kudy se vydáš,“ odpovídá ji na to kočka Šklíba. „Půjdu tak daleko, až někam dojdu,“ dodává Alenka a kočka Šklíba moudře odpoví „Někam určitě dojdeš, pokud půjdeš dostatečně dlouho.“

Co když se ale, místo toho, abyste nechali věci plynout, ujmete svých rozhodnutí? Příchod nového roku je totiž dokonalým důvodem k zamyšlení se nad tím, kde jste a kam chcete dojít. Jedním z nejčastějších důvodů toho, proč lidé nedosáhnou svých cílů, je totiž to, že nemají plán. Jak řekl francouzský spisovatel a básník Antoine de Saint-Exupéry, „Cíl bez plánu je jen přání.“

Co chcete dělat?

Když se zamyslíte nad příštím rokem, co by bylo potřeba k tomu, aby byl nejlepší? Čeho byste chtěli dosáhnout? Možná byste konečně chtěli zrekonstruovat pokoj pro hosty, více cestovat, fotografovat  nebo rozvíjet své profesní dovednosti, abyste byli více atraktivní pro zaměstnavatele. Zeptejte se sami sebe, jaké  kroky je třeba podniknout, abyste se dostali tam kam chcete.

Co o sobě říkáme

Dalším častým důvodem toho, proč nejsme schopni dosáhnout svých cílů, je naše vlastní myšlení – příběhy, které si sami vyprávíme. Náš způsob myšlení totiž často zabraňuje tomu, abychom zkoušeli nové věci, postavili se výzvám a objevovali takové věci, které bychom si mohli užít a dokonce v nich vynikat.

Mnozí z nás tak mají tendence stanovit si takové cíle, které jsou založené na schopnostech, které my sami vnímáme, že nám jsou blízké. Udělejte si tak čas na to, abyste se na sebe podívali z pohledu přátel. Co si o vás myslí? Možná jejich názor totiž ovlivní vaše dosavadní cíle.

Překonejte své vlastní myšlenky, představy a přesvědčení.

Pomůžeme vám se tam dostat

Ve Ferratum Money je naším cílem povzbudit lidi, aby se snažili najít v životě to, na čem jim záleží nejvíce. Život je totiž plný příležitostí, pokud jsme dostatečně odvážní na to je zkusit. Někdy narazíme na překážky, ale ty jsou ve skutečnosti pouze dočasné. Překážkou mohou být někdy i peníze. Proto ve Ferratum Money poskytujeme krátkodobé půjčky, abychom pomohli lidem dostat se tam, kam chtějí.

Naše online půjčky jsou nejrychlejším a nejpřístupnějším způsobem, jak dát události do chodu. Žádost můžete vyplnit online během pár minut. Je nezávazná a rozhodnutí o poskytnutí půjčky obdržíte během pár minut.

Šťastný nový rok!