Příběh o tom, jak jsme uskutečnili Vánoce

 

Páni, je těžké tomu uvěřit, ale vážně už je prosinec a za chvíli budou Vánoce. Nechápejte mě špatně, letošek byl skvělý. Vlastně, když se ohlédnu za uplynulým rokem, uvědomuji, jak moc bylo loni touto dobou vše jinak.

Na začátku loňského roku jsem byl povýšen na pozici Sales Managera a s mojí přítelkyní jsme se přestěhovali do většího bytu. Během loňského léta se však společnost, ve které pracovala, začala potýkat s problémy, a tak jí byl zkrácen pracovní úvazek. Tyto potíže však přetrvávaly, což mělo samozřejmě vliv na náš společný rozpočet.

Vánoce za rohem

Přiznejme si, že vánoční svátky jsou dobou, kdy je spoustu lidí pod tlakem. A my, přestože jsme se snažili otázku Vánoc neřešit, v půlce listopadu jsme věděli, že budeme muset. Jenže s o třetinu menším příjmem, než jsme měli půl roku zpět, jsme najednou byli mezi těmi, kteří se kvůli svátkům cítili vystresovaní.

Navíc tím, že moji rodiče bydlí asi 30 minut za Prahou a rodiče mé přítelkyně jsou zase z Brna, jsme každé Vánoce trávili svátky u jedné nebo druhé rodiny. Obvykle jsme si tak půjčovali auto a bydleli v hotelu, abychom mohli strávit svátky s našimi blízkými.

Tvorba rozpočtu

Přestože s přítelkyní oba rádi trávíme čas s rodinou, když jsme si společně sedli a dali dohromady, na kolik by nás vánoční svátky přišly, zjistili jsme, že si to jednoduše nemůžeme dovolit. Museli jsem tak zavolat našim rodičům a oznámit jim, že na Vánoce nebudeme moci přijet. Naštěstí ještě nemáme děti, takže jsme nemuseli čelit smutným dětským pohledům, že neuvidí své prarodiče.

Nakoupili jsme však alespoň nějaké menší dárky a ty jsme našim rodinám poslali. Ten pocit, že je ale neuvidíme, byl nepopsatelný. Přeci jen, o strávení času s blízkými Vánoce jsou.

Bylo však čtyři dny před Vánocemi, kdy jsme se přítelkyní sešli oba doma, smutní, že neuvidíme své rodiče. Oba dva jsme zároveň měli ještě týden do výplaty, přišli jsme ale na to, že by nám na veškeré výdaje stačilo něco kolem 7 500 korun. Přítelkyně poté projížděla nějaké fotky z předešlého roku, aby vytvořila vánoční přání pro rodinu, když narazila na nabídku Ferratum Money.

Chvíli poté jsme už vyplňovali online formulář na mikro půjčku a o pár minut později nám byla schválena půjčka právě ve výši potřebných 7 500 korun českých. Peníze poté přišly na účet hned druhý den, a tak jsme, aniž bychom svým rodinám něco řekli, zarezervovali jak auto, tak hotel a vyrazili na cesty.

Největší dar ze všech

V předvečer Štědrého dne jsme se tak objevili ve dveřích, kde zrovna probíhala oslava našich obou rodin. Nic pro nás neznamená víc, než trávit čas s rodinou a vidět jejich výraz, když jsme se objevili a zakřičeli „Šťastné a veselé!“, bylo k nezaplacení. A upřímně, to byl ten nejlepší vánoční dárek ze všech.

Žít život

Jako mezinárodní poskytovatel mobilních finančních služeb a průkopník na poli finančních technologií pomáhá Ferratum Group již od roku 2005, a to svými rychlými, jednoduchými a inovativními finančními řešeními. Mikro půjčku Ferratum jsme tak vytvořili přesně pro lidi, jako jste vy. Kvůli tomu, abyste mohli žít život přesně podle vašich představ.

Jak vám tedy můžeme pomoci?