OutDoYourself: Rozvíjejte své schopnosti, co nejvíce to jde

„Každý velký sen začíná snílkem. Mějte vždy na paměti, že v sobě máte sílu, trpělivost a vášeň potřebnou k tomu, abyste se dotkli hvězd a změnili svět.“

  • Harriet Tubman

Jedno z nejinspirativnějších videí, které jsme od vás dostali v rámci naší soutěže OutDo Yourself, bylo od dívky jménem Mariann z Estonska. Její video příspěvek zachycuje přesně to, co znamená překonat sám sebe.

Poté, co Mariann porodila své druhé dítě, objevila vášeň pro fotografii, konkrétně focení miminek. Jeden celý rok se intenzivně věnovala svému koníčku naplno, když zjistila, že už se nemá sama kam posunout.

Nedlouho poté objevila stránku Creativelive.com – místo s tisíci kreativních videí a návodů a také komunitu nadšených lidí, kteří nápady a inovace nejenže řešili, ale také realizovali. Objevila tak místo, kde se toho mohla ještě hodně naučit.

„Pořídit obrázek, to je mrazivý moment, který odhaluje, jak bohatá realita ve skutečnosti je.“

  • Anonymní

Poté, co si koupila několik placených návodů a lekcí její nadšení a zápal pro učení neustalo, ba naopak se zvýšilo. Cíl Mariann je koupit si další lekce a pokračovat tak ve zlepšování svých schopností fotit a editovat snímky a také mít prostředky na pořízení nové techniky.

Video Mariann nám připomíná, jak je důležité neustále pracovat na zdokonalování svých schopností, učit se od druhých, posouvat vlastní hranice a snažit se o co nejlepší verzi sama sebe.

Překonat sebe sama

„Smyslem mého života není jen přežít, ale naplnit ho – naplnit ho vášní, oddaností, trochou humoru a špetkou stylu.“

  • Maya Angelou

Když jsme loni začínali s naší soutěží OutDo Yourself, naším cílem bylo povzbudit lidi, aby sdíleli své cíle a sny a inspirovat je, aby si šli za tím, co je baví a dělá je šťastnými. Naším cílem bylo pomoci lidem jejich sny realizovat.

Všechny, kteří se chtěli soutěže zúčastnit, jsme požádali o zaslání krátkého videa, kde nám řeknou o svém snu či cíli, proč je pro ně důležité toho dosáhnout a také co jim v tom brání.

Někdo na svém snu už začal pracovat, ale vyskytly se překážky, které mu v dokončení zatím bránily. Někteří na svém snu ani pracovat nezačali, protože neměli prostředky či zdroje.

Poté, co jsme zhlédli všechny video příspěvky – celkem 133 videí z 18 zemí, abychom byli přesní – začali jsme pracovat na ocenění vítězů. Vítězům jsme poskytli štědrý grant společně s koučinkem, který potřebovali, aby úspěšně dosáhli svého cíle.

Co udělat pro splnění svých snů

Společně s oddaností, sebedůvěrou, schopnostmi a vášní jsou tu také peníze – Ferratum Money ví, že i ty dokážou být směrodatným faktorem pro lidi, kteří si jdou za svým snem.

Koneckonců peníze mohou pomoci znovu otevřít dveře, které se už pro nás jednou zavřely. Nebo nám pomůžou využít skvělou příležitost, když nám zaťuká na dveře.

Přejeme Mariann hodně úspěchů s fotografováním a s dalším učením. Další měsíc přineseme další inspirativní příběhy lidí, kteří se zapojili do výzvy OutDo Yourself.

„Osvojte si vášeň pro učení. Když se vám to povede, nikdy nepřestanete růst.“

  • Anthony J. D‘Angelo