Top 3 evropská strašidelná místa na Halloween

Američani milují Halloween! Hned po Vánocích a Dnu díkůvzdání je to největší americký svátek. Dokonce podle The Balance loni Američani utratili rekordní 9,1 miliardy dolarů za halloweenské oslavy! Oslav se podle průzkumu účastnilo 179 milionů lidí.

Co ale oslavy tohohle svátku jinde na světě? Jen v Evropě je nespočet měst, jejichž historie se datuje mnoho století zpátky, a která mohou nabídnout strašidelná náměstí, dlážděné uličky a pohnutou historii. Evropa také nabízí skvělá zákoutí pro oslavu Halloweenu!

Pokud letos hledáte dostatečně děsivé místo na oslavu tohoto svátku, tady je náš výběr:

  1. Londýn, Anglie

Ať už to jsou dlážděné ulice, staré kostely nebo starověká románská minulost, Londýn je jedno velké strašidelné místo. Právě Londýn je domovem Jacka Rozparovače, nejznámějšího anglického sériového vraha, který měl údajně spáchat své ohavné zločiny v jedné z londýnských čtvrtí Whitechapel v roce 1888.

Další strašidelné historky se týkají například londýnského Toweru, kde podle legendy straší duch Anny Boleynové. Možná jste také slyšeli o místě Hampstead Heath, kde lidé opakovaně spatřili duchy zemřelých, včetně ducha Dicka Turpina, nebo Bank Station, kde se opakovaně zjevil přízrak Černé sestry.

Existují také hotely, kde podle pověstí straší. Pokoj 333 v hotel Langham je vyhlášený tím, že se v něm odehrávají paranormální jevy. Podobně jako hotel Savoy – mezi pokoji 346 až 362 se údajně potuluje duch samotného Oscara Wilda.

Jestli vyrazíte do Londýna, doporučujeme zúčastnit se procházkového okruhu Jacka Rozparovače, který vede po stopách legendárního masového vraha. Nebo si můžete zaplatit jeden z „duchařských“ okruhů, který vás provede po známých ulicích, hřbitovech a starých alejích Londýna.

  1. Edinburg, Skotsko

Edinburg je přímo domovem strašidelných a nadpřirozených jevů. A to nejen v Británii, ale i v celosvětovém měřítku. Slyšeli jste už o Edinburgh Vaults (známých také jako South Bridge Vaults)?

Jde o několik podzemních místností, které byly postaveny v roce 1788 pod městem Edinburgh. Tyhle podzemní trasy jsou dobře známé všem milovníkům záhad a duchařských historek po celém světě. Dokonce vzniklo i několik televizních dokumentů inspirovaných tímto místem.

Koluje bezpočet historek o paranormálních jevech v podzemí Edinburgu. Někteří jsou dokonce přesvědčení, že sérioví vrazi Burke a Hare využili podzemních chodeb a komor na ukládání těl, které posléze prodávali medikům a lékařským fakultám. Pokud budete mít cestu kolem, určitě si prohlídku zarezervujte!

Další ze zajímavých míst v Edinburghu je Samhuinn Fire Festival – keltský festival a pohanské oslavy konce žní a příchodu zimy. Nacházejí se tam 400 let staré trasy a domovy The Real Mary King’s Close – místní obyvatelé dokonce kdysi zažili slavné edinburské procesy s čarodějnicemi.

  1. Transylvánie, Rumunsko

Někteří si myslí, že oblast Transylvánie se nachází na jednom z nejsilnějších magnetických polí na Zemi. Pravdou je, že různá vyprávění o nadpřirozených jevech jsou neoddělitelnou součástí rumunského folkloru už odnepaměti. Transylvánie je také domovem snad nejznámějšího upíra všech dob, Draculy.

Fiktivní postava Draculy byla vytvořená v roce 1897 irským autorem Bramem Stokerem. Byla inspirovaná jednou z nejznámějších postav rumunské historie, Vladem Draculou, známým také jako Vlad Tepes. Vlad Tepes byl rumunském vládcem v letech 1456 až 1462.

Kromě neuvěřitelných halloweenských maškarních akcí existuje mnoho zajímavých prohlídkových tour včetně Bran Castle (známého také jako Draculův hrad), kde mohou návštěvníci přenocovat do druhého dne. Je tam také okruh, který provází místy, kde se odehrává Stokerův román.

A kde budete slavit letošní Halloween vy? Ať už kdekoli, Ferratum Money vám přeje, ať si to pořádně užijete.