5 důvodů, proč byste měli cestovat na podzim

Léto definitivně skončilo a pro mnohé z nás to znamená především návrat do pracovního procesu. Pokud ale máte stále nějakou dovolenou, podzim je ideální dobou na cestování. Přestože je totiž toto období chladnější než léto, má své kouzlo. Ať už tedy chcete vyrazit někam na prodloužený víkend nebo byste rádi strávili pár týdnů v zahraničí, zde je pět důvodů, proč to udělat právě na podzim.

1) Levné, levné, levné

Oproti létu podzim není považován za hlavní sezonu. Letenky i ubytování tak jdou sehnat mnohem levněji než v létě, aniž byste se museli nějak extra snažit.

2) Příjemné teploty

Nejlepší věc na podzimu je fakt, že je stále dostatek slunce, počasí je však mnohem příjemnější. A tím, že ušetříte na ubytování, můžete zbytek peněz vynaložit za klasické letní radovánky.

3) Jedinečná krajina

Pokud trávíte rádi čas venku, pak je podzim období právě pro vás. Užijte si túry v lesích a horách, sbírání jablek, sjíždění řeky nebo procházky v parku, kde hrají všechny barvy od žluté přes oranžovou až po červenou. Podzim je prostě nádherný a jedinečný.

4) Méně turistů = menší davy

Není žádným tajemstvím, že na podzim se tolik necestuje, a tak jsou i jindy turisty okupované památky víceméně volné. Nemusíte tak řešit davy lidí ani fronty do muzeí apod. Daleko více si tak užijte například Eiffelovu věž nebo Pantheon. Navíc můžete být i více flexibilní a nedělat rezervace s tak velkým předstihem jako v hlavní sezoně.

5) Neuvěřitelná podzimní kuchyně

Další výhodou toho, že na podzim cestuje méně lidí, je i to, že se můžete podívat do top restaurací a ochutnat skvělé sezonní jídlo. Houby, dýně, jablka nebo batáty. To je jen pár sezonních potravin, které jsou na podzim k dostání všude. Zkuste se tak podívat po restauracích, které nabízejí sezonní menu a vychutnejte si jedinečné a čerstvé pokrmy.

Ať už se rozhodnete jet kamkoli, nezapomeňte, že ve Ferratum Money jsme tu pro vás. Naše rychlé online půjčky jsou tím nejrychlejším způsobem, jak přijít k penězům a nenechat si proklouznout šanci na cestování mezi prsty. Vyplnění přihlášky zabere jen pár minut a peníze máte po schválení na účtu do jednoho dne.

Tak kam se letos vydáte?