Jak přenést kousek přírody do našeho života

Z milionů a milionů planet ve vesmíru, Země je ta naše. Naše maličká planeta. Musíme si toho být vědomi a musíme se o ni starat.

̴ Paul McCartney

 

V loňském roce jsme ve Ferratum Money uspořádali soutěž nazvanou Překonejte sami sebe, ve které jsme požádali účastníky, aby nám natočili video o tom, po čem touží, jaké jsou jejich cíle a čeho chtějí v životě dosáhnout.

Po zhlédnutí všech videí jsme vybrali tři výherce, kterým jsme poskytnuli štědré dotace a zároveň i tolik potřebný mentoring, který jim měl pomoci dosáhnout všeho, co si předsevzali.

 

Poskytnutí příležitosti

Víme moc dobře, že peníze jsou rozhodujícím faktorem v otázce splnění si svých snů. Peníze totiž dokážou probudit kuráž a umožňují tak říkat ano příležitostem. Jejich nedostatek je však bohužel mnohdy důvodem toho, proč si někdo nechá ujít životní příležitost.

Pro někoho z účastníků by byl splněný sen dokončení toho, co už třeba započali. Pro někoho by to zase bylo něco, o čem vždy snili, ale nikdy nenašli odvahu se do toho pustit. Neměli totiž čas a prostředky.

Nejrůznějších videí o snech a cílech se nám sešlo neuvěřitelných 133 a pro nás bylo úžasné nahlédnout do vizí a ideálů tolika lidí. A přestože jsme nakonec opravdu vybrali jen tři výherce, rozhodli jsme se, že i ostatní videa si zaslouží svou chvilku na výsluní.

 

Udržujte své sny naživu. Víra a důvěra v sama sebe, vize, tvrdá práce, odhodlání a obětavost. Tyto vlastnosti jsou klíčem k tomu, abyste dokázali, cokoli chcete. Ten, kdo věří, dosáhne nemožného.

̴ Gail Devers

 

Zelené snění

Jedna ze soutěžících byla Anna z Lotyšska, která je výborným příkladem někoho schopného, kdo se dokáže sám motivovat a se svým odhodláním vytváří příležitosti místo toho, aby čekala, až jí příležitost zaklepe na dveře. A to, jak víme, jsou jedny z nejdůležitějších atributů na cestě k dosažení svých cílů. Anna se živí výrobou přírodních mýdel a kosmetiky a její produkty tak přinášejí kousek přírody do našich všedních dnů.

Zároveň chce také vytvořit pracovní příležitosti ve své komunitě a s ohledem na to, kde má svou dílnu, doufá v to, že její podnikání vytvoří podmínky pro venkovskou turistiku.

A my musíme uznat, že její odhodlání a dlouhodobá vize je to, co jí pomůže z jejího snu udělat realitu.

Další inspirativní příběhy projektu Překonejte sami sebe vám přineseme zase za měsíc!