OutDoYourself: Když druhým pomáháte, cítíte se lépe

„Jak je to možné, že zvířata rozumějí tomu, čemu já jako člověk nerozumím? Možná existuje jazyk, který se neskládá ze slov a vše živé na světě mu rozumí. Možná že se ve všem skrývá duše, která může kdykoli promluvit k jiné duši, aniž by vydala jediný zvuk.“

– Frances Hodgson Burnett

Minulý rok jsme spustili soutěž nazvanou Outdo Youself. Chtěli jsme ostatní lidi povzbudit, aby s námi sdíleli své cíle a sny, a my jim na oplátku pomáhali je uskutečňovat. Pokud si chcete splnit sen, je tu samozřejmě mnoho dalších osobních faktorů, které jsou pro to třeba, například sebedůvěra a vytrvalost. Ve Ferratum Money ale víme, že i peníze mohou být takovým důležitým faktorem. Je to prostředek, který umožňuje lidem říkat ano, kdykoli nám na dveře zaťuká nějaká zajímavá příležitost.

Pomáhat druhým

Třem vítězům naší Outdo Yourself soutěže jsme poskytli štědrý grant společně s mentoringem, který potřebovali, aby dosáhli svých vytyčených cílů. Aby se zájemce mohl soutěže zúčastnit, bylo potřeba nahrát a sdílet motivační video s představením vlastního cíle či snu, odpovědět na otázku, proč je to pro vás důležité, co vám v tom brání a jak vám Ferratum může pomoci.

Šíření pozitivnosti

Byli jsme doslova zavaleni množstvím lidí, kteří s námi sdíleli své sny a cíle prostřednictvím zajímavých videí. Vybrat pouze tři z nich byl těžký úkol, ale nakonec jsme ho zvládli. Krátce poté jsme se rozhodli, že budeme pozitivní motivaci obsaženou ve videích šířit ještě dále.

Mít jasný cíl

„Zvířata jsou mostem mezi námi a krásou všeho, co je přírodní. Ukazují nám, co nám v našem životě chybí, a učí nás mít se rádi takoví, jací jsme – bezpodmínečně. Připomínají nám, kdo jsme, a také důvod, proč tu jsme.“

– Trisha McCagh

Jedním ze soutěžících Outdo Yourself soutěže byla zvířecí fyzioterapeutka Ruudu z Estonska. Jejím snem bylo absolvovat certifikovaný kurz rehabilitace psů na univerzitě v Tennessee.

Ruudu už na svém snu stát se psím doktorem pracovala v praxi, když pomáhala psům s rehabilitacemi. I když svou práci dělala podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, sama cítila, že svoje schopnosti v péči o zvířecí mazlíčky může ještě posunout dále.

Poté, co úspěšně absolvovala kurz, je v tom, co dělá, ještě úspěšnější – daří se jí vracet na tlapky spoustu psů, kteří díky ní tak mají lepší život.

Pomáhat těm, kteří si nemohou pomoct sami

Ruudu říká, že vidí svoji práci jako příležitosti pomoci těm, kteří si nemohou pomoci sami. A to je hezké poselství, ne? Koneckonců studie ukázaly, že kdykoli pomůžeme další živé bytosti, ať už je to zvíře nebo člověk, daří se nám samotným ještě lépe.

Ve Ferratum Money jsme rádi, když můžeme lidem říkat ano na jejich životní plány a když jim naše finanční nabídky pomáhají dosahovat jejich cílů. Příští měsíc se s vámi podělíme o další inspirativní příběh.