5 letních prázdninových destinací pro mladé rodiny

Mezi prací a snahou udržet během prázdnin děti zaneprázdněné není jednoduché najít tu pravou dovolenou pro celou rodinu.  Nebojte se však, pořád máte spoustu času. Pokud tedy stále přemýšlíte, kam se vydáte na letní dovolenou, máme pro vás pět tipů na letní prázdninové destinace pro celou rodinu.

1)      Gjerrild Nordstrand, Djursland, Dánsko

Když se řekne prázdniny na pláži, lidem se většinou vybaví země jako Španělsko, Portugalsko nebo Itálie. Krásnou alternativou je však Gjerrild Nordstrand na dánském poloostrově Djursland, kde jsou mírumilovné pláže s bělostným pískem a mělkými vodami pro děti i pro dospělé. Místo je tak ideální jak na koupání, tak na opalování, a v celé lokalitě najdete spoustu rodinných kempů s hřištěm, trampolínami, minigolfem či bazény.

2)      Disneyland v Paříži, Francie

Disneyland je od roku 1992 nejvíce navštěvovaný tematický park a není se čemu divit. Park je rozdělen do pěti tematických částí s celkem 49 atrakcemi a užijí si ho jak děti, tak dospělí.

Možné je navíc získat výhodné balíčky jako dvě vstupenky za cenu jedné nebo rovnou celý balíček s ubytováním.

3)      Somerset, Velká Británie

Se svými kopci a úžasnou přírodou je Somerset v jihozápadní části Anglie symbolem venkovské anglické krásy. Svou rodinu tam můžete vzít na velkolepé farmy Secret Valley, nechat děti hrát si se zvířaty a vy sami si užívat ochutnávku vína na tamních vinicích.

4)      Zábavní park Liseberg v Göteborgu, Švédsko

Největší skandinávský zábavní park v Göteborgu ve Švédsku je to pravé ořechové pro milovníky dobrodružství každého věku. Park ročně navštíví skoro tři miliony návštěvníku a se svými 42 atrakcemi má Liseberg pro každého něco. Taktéž je domovem světově proslulé dřevěné horské dráhy Balder či ocelové dráhy Helix.

5)      Lanzarote, Kanárské ostrovy, Španělsko

Jednou z dalších skvělých destinací pro rodiny s dětmi je i ostrov Lanzarote, který nabízí nespočet příležitostí, jak si užít panenskou přírodu. Doporučit můžeme například Národní park Timanfaya nebo výlet do hlubin Atlantiku v opravdové ponorce, která návštěvníky vezme až 30 metrů hluboko.

Tak co myslíte, kam letos pojedete s rodinou na dovolenou?