4 způsoby, jak být na dovolené i doma

Přestože už jsme v půlce letních prázdnin, stále je dost času na to, abyste si vy i váš partner užili trochu slunce. Když se ovšem zamyslíme nad dovolenou, většině lidem se vybaví dovolená v zahraničí. Tam ovšem máme tendence ždímat náš itinerář na maximum, a tak se často jedná o všechno, jen ne o odpočinek. A právě z toho důvodu může být dovolená doma tím pravým způsobem, jak strávit léto.

Ano, dovolená doma

I dovolená doma může nabídnout všechny pozitiva a výhody jako cesty do zahraničí, eliminujete však stres, hodiny strávené na cestě a v důsledku i peníze utracené za pobyt v hotelu.

Zamyslete se tedy nad tím, co vy a váš partner během dovolené rádi děláte a realizujte všechny činnosti i doma.

Nezapomeňte totiž, že i vaše okolí navštíví ročně tisíce turistů, tak proč byste si jej nemohli užít i vy?

Zde pro vás máme čtyři tipy jak na to.

Den na pláži

Přestože ne všechny pláže jsou ty tropické s tyrkysovým mořem a bělostným pískem, nikde není psáno, že vám den strávený u vody na slunci nedá ty samé výhody. 

Ať už jste tedy u jezera, u rybníku, u přehrady nebo jen venku u bazénu, udělejte si z toho pravý den na pláži. Vezměte si knihu, udělejte si piknik a nezapomeňte na láhev vína.

Potěšte své chuťové buňky

Asi se shodneme, že jedna z nejlepších věcí na dovolené je i objevování nových restaurací, jezení všeho, na co máme chuť, zkoušení nových jídel, a to vše, aniž byste museli sami vařit.

I když si tedy uděláte dovolenou doma, chovejte se stejně jako na dovolené v zahraničí a jezte, na co máte chuť.

Dělejte více a navštěvujte více

Když jsme na dovolené, snažíme se dělat spoustu zábavných věcí, jako je návštěva zábavního parku, objevování kostelů, půjčení loďky nebo návštěva muzeí.

Zamyslete se tedy nad tím, co láká turisty do vašeho okolí a co jste vy sami ještě neviděli nebo nezažili a směle do toho.

Udělejte si piknik v parku

Několik věcí je lepších než obyčejná návštěva místních zahrad nebo parku, a uspořádání pikniku a užívání si slunce je rozhodně jedna z nich.

Vezměte si s sebou dlouho odkládanou knihu, pozvěte přátele, zahrajte si společně fotbal nebo frisbee a dejte si záležet na tom, abyste byli gastronomicky řádně vybaveni. Už jen to, v jakém prostředí se budete nacházet, udělá s vaší myslí zázraky.

Pokud potřebujete na dovolenou doma menší finanční injekci alespoň do další výplaty, ideálním řešením je krátkodobá půjčka Ferratum Micro.

Stačí jen vyplnit online formulář, který zabere několik málo minut a během pár sekund budete ihned vědět, jak jste na tom. Peníze vám poté v případě schválení přijdou na účet do druhého dne. Jednoduché.