OutdoYourself: Podívejte se na svět z té lepší stránky

Ve Ferratum Money moc dobře víme, že peníze nám otevírají dveře, vytvářejí nové příležitosti a pomáhají nám realizovat naše cíle. To je také důvod, proč jsme navrhli naše finanční produkty jako řešení, které vám v životě pomáhá říkat ano mnohem častěji a zároveň vám šetří čas pro věci, na kterých skutečně záleží.

Na druhé straně se v našem nitru ozývá neodbytný hlas, která nás nabádá, abychom žili jiný život – ten, ke který bychom si přáli. Ve Ferratum Money se snažíme překonat propast mezi životem, o kterém sníte, a životem, který skutečně žijete.

Šance zanechat stopu

Naši nedávnou soutěž Překonej sám sebe jsme spustili proto, abychom vás povzbudili k realizaci vašich nápadů a inspirovali vás k dělání věcí, které jste dříve dělali a z nejrůznějších důvodů jste přestali. Kdo se chtěl zúčastnit, měl za úkol poslat krátké video o tom, jaký je váš sen či cíl a proč je to pro vás osobně důležité. Možná je to něco, co s čím jste si vždy přáli začít, nebo naopak něco, co jste už začali, ale neměli jste dostatek času nebo prostředků na to to dokončit.

Abychom vás odměnili, ve Ferratum Money jsme vám nabídli štědrý grant společně s mentoringem potřebným pro to, aby se váš cíl proměnil v realitu.

Inspirativní příběhy druhých

Obdrželi jsme spoustu silných a inspirativních videí – celkem 133 videí z 18 zemí světa, abychom byli přesní. Měli jsme před sebou náročný úkol – vybrat ze všech vašich video příspěvků pouhé tři vítěze.

Jen co jsme vybrali výherce, přišli jsme na to, že mnoho ze zaslaných videí má potenciál inspirovat spoustu dalších lidí na jejich cestě a rozhodně si zaslouží zveřejnění.

Každý měsíc tedy budeme zveřejňovat jedno video ze soutěže Překonej sám sebe s nadějí, že vás daný příběh inspiruje na cestě za vašimi sny.

Vidět kolem sebe jen to dobré

Jak druhým vyčarovat úsměv na tváři, zlepšit den nebo jim najít lepší perspektivu světa? Bulharská umělkyně Siyana viditelně mění svět k lepšímu.

Siyana doslova rozjasňuje svět, který vidíme, šíří pozitivní sdělení a mění město v živoucí uměleckou malbu. Siyana věří, že se všichni můžeme o něco více usmívat a myslet více pozitivně už jen tím, že město bude barevnější a živější. Jak Siyana sama říká: „Následujme naše sny tak, že naše vize a sny budeme vytvářet přímo v realitě kolem nás.“

A má pravdu. Jen se nad tím zamyslete – spousta z nás ráno vstane, zapne televizi a první, co vidíme, je válka, násilí, globální oteplování… Jsme vzhůru jen pár minut a už máme pocit, že svět skončí…a to ještě předtím, než si stihneme dát oblíbenou ranní kávu! Je důležité si pamatovat, že sami si volíme to, jak svět kolem sebe uvidíme. Takže proč nezačít rovnou a hned ráno se podívat na svět jako na šťastnější, radostnější místo?

V rámci tohoto projektu se Siyana snaží změnit svoje město skrze inspirativní citáty na autobusových zastávkách, malováním na odpadkové koše a natíráním popelnic na světlé barvy, barvením přechodů na zářivé barvy a pozitivními hesly na billboardech podél silnic a cest.

Vize Siyany už začala rezonovat v místních lidech. Dokonce za svou iniciativu nedávno získala cenu ve svém rodném Bulharsku. Je to krásná práce – poděkujeme Siyaně za to, že lidem kouzlí úsměv na tváři.

Další inspirativní příběh ze soutěže Překonej sám sebe uveřejníme příští měsíc.