5 tipů, jak levně zrenovovat vaše bydlení

Když přijde na téma rekonstrukce bydlení, pravděpodobně vám bylo řečeno, že je to drahé, časově náročné a aby to nějak vypadalo, je nutné najmout si profesionály. Tato tvrzení jsou však daleko od pravdy. Pokud nad rekonstrukcí tedy přemýšlíte, máme pro vás pět tipů, které byste měli vzít v potaz.

Nejprve se zeptejte „Proč?“

Než se pustíte do samotné rekonstrukce, zeptejte se sami sebe, proč se do celého procesu vlastně pouštíte a čeho tím chcete docílit. Chcete, aby byl váš byt či dům více atraktivní a vy ho tak mohli lépe prodat? Nebo se jedná čistě jen o to, abyste se v něm cítili lépe vy sami? Odpověď na tuto otázku vám totiž pomůže se rozhodnout, zda se jedná o krátkodobou nebo dlouhodobou investici. Pokud je vaším cílem byt prodat, bylo by moudřejší utrácet méně za materiál, práci a vybavení. Přece jen vám jde totiž o to, abyste z této investice vytěžili co nejvíce. Na druhou stranu, chcete-li si byt nechat, můžete si dovolit utratit za výše zmíněné věci trochu více.

Poté se poptejte kolem

Pravděpodobnost, že někdo z vašich přátel či rodiny nedávno své bydlení renovoval, je vysoká. A přestože se ceny mezitím mohly změnit, mají určitě zkušenosti s někým, koho by vám mohli doporučit. Zároveň zkuste své přátele zapojit i do nějakých prací okolo. Jistě vám výměnou za večeři nebo pár drinků rádi pomohou. Tak ušetříte nemalou částku a zároveň dosáhnete toho, v co jste doufali.

DIY…IYC (Do It Yourself…If You Can)

Neboli udělejte si to sami, pokud to umíte. Pomineme-li totiž například rozvody elektřiny, rekonstruovat svépomocí je často ta nejlepší volba. Pokládání podlahy, malování nebo připevňování poliček, to všechno jsou činnosti, které většinou zvládne každý z nás.

Buďte styloví a zároveň se držte rozpočtu

Největším výdajem při rekonstrukci bydlení je většinou veškeré vybavení. Pravda je ovšem taková, že nepotřebujete přece nutně návrhy předních nábytkářských designérů, aby váš byt vypadal stylově. Pokud se vám tedy něco líbí například na internetu nebo v časopise, ale pořizovací cena je příliš vysoká, hledejte dál. Zcela určitě najde něco podobného za mnohem nižší peníze.

Pravidlo recyklace

Zkuste potlačit tu touhou koupit všechno nové a naopak se podívejte po bazarech s nábytkem, kde se mnohdy skrývají cenné kousky, které vašemu bydlení dodají originální atmosféru.  To samé platí i pro domácí přístroje, avšak zde nakupujte s rozvahou a dejte pozor při nákupu elektronických zařízeních.

Přejeme hodně štěstí!