Historie společnosti Ferratum

Ferratum spolupráce

Kdy vznikla Ferratum. Kdy začala poskytovat rychlé půjčky? A co chystá do budoucna?

Ferratum založil v roce 2005 Jorma Jokela, již v předchozím roce měl však připravenou první aplikaci na poskytování SMS půjček. Jormu inspiroval bangladéšský nositel Nobelovy ceny za mír Prof. Muhammad Yunus, který prestižní ocenění (za úsilí stimulovat ekonomický a sociální růst) získal za poskytování mikropůjček chudým podnikatelům, kteří nedostali úvěr na rozjezd podnikání od bank. 

Ferratum nebyla Jokelova první firma, již předtím měl úspěšnou HR agenturu, kterou v roce 2004 prodal a hledal další podnikání. A tím se stalo poskytování krátkodobých půjček.

Ferratum - první poskytovatel SMS půjček v Evropě

A Ferratum se stalo první institucí, která začala v Evropě mikropůjčky nabízet. Do České republiky se Ferratum dostalo v roce 2007 (od května 2007). Kromě mobilních půjček se Ferratum zaměřuje i na nákupy na internetu. Rozšířit chce Ferbuy - nákup v e-shopech bez peněz, platby za zboží až po doručení.

Nadále však zůstavají SMS půjčky hlavním obchodním modelem společnosti. K 30. červnu 2014 má Ferratum 2,44 miliónu klientů, za první polovinu tohoto roku poskytla půjčky v celkové výši 30,8 mil. €. Každý rok Ferratum roste o 40 procent. Aktuálně své služby poskytuje ve 20 zemích, dalších 10 by mělo přibýt v následujících třech letech.