Škola začíná. Na co se připravit?

Ať se vám to líbí nebo ne, vaše dítě bude chodit do školy. Na co byste měli myslet předem?

 

Režim

Bohužel téměř každý bude muset změnit svůj režim. A to platí nejen pro vaše dítě, ale i pro vás. Pokud bylo možné přijít do školky bez problémů později, škola ale vyžaduje jiný přístup. Nezapomeňte na svého psa, který také chce mít čas na všechny své záležitostí ráno, takže budík bude zvonit rozhodně dřív.

 

Kontrola

V první třídě neexistují prakticky žádné domácí úkoly a známky budou v podobě hvězd a razítek se zvířátky. To vše je děláno pro lepší přizpůsobení vzdělávacímu procesu. Ale kromě seznamu věcí pro každou hodinu, jako jsou tužky, sešity a lepidlo, byste měli myslet také na svačinu ve škole nebo na náhradní tričko.

 

Batoh

Vybrat si ergonomický krásný batoh a neutratit za něj spoustu peněz je výzva měsíce. Nyní je na internetu mnoho nabídek, ale nejlepší je koupit si batoh na místě v obchodě a ujistit se, že je váš prvňáček spokojeny.

 

Ztracené věci

Ach, kolik věcí děťátko nepřinese domů... Je důležité zůstat v klidu a postupně ho naučit vše pečlivě kontrolovat. Vyžaduje to ale hodně času. Není to nejjednodušší dovednost, zvláště když je kolem tolik zajímavých a nových věcí.