KOMPLETNÍ ORGANIZACE ŠATNÍKU

Mnoho televizních pořadů ukazuje, že všechny mají jednu věc společnou: Organizace vašeho domova, zejména skříní, vede k euforickému pocitu. Všichni to chceme, ale rychlý pohled do našich skříní nám připomíná, že to nebude úplně jednoduché. Naštěstí vše, co potřebujete, je plán, jak se vypořádat s organizací vaší skříně, a-co je důležitější-vždy budete znát umístění svého oblíbeného svetru či džin.

 

Kroky k organizované skříni

Jak si svůj šatník uspořádáte, se bude mírně lišit podle prostoru, který máte, velikosti šatníku a způsobu života, který vedete. Těchto sedm univerzálních kroků však lze použít na jakýkoli šatník:

 

  • Pořiďte si úložné organizéry a krabičky.
  • Vyprázdněte veškerý obsah skříně - oblečení, boty atd.
  • Najděte nejvhodnější pozici na skladování: pracovní košile na ramínka, svetr se dá i srolovat.
  • Buďte k sobě upřímní - jak dlouho jste ty kousky, které zrovna nenosíte, neměli na sobě? Je to půl roku? Rok?.. I to se stává. Darujte, recyklujte nebo prodávejte oděvy, obuv a doplňky, které již nepotřebujete.
  • Aby obsah vaší šatní skříně vypadal úhledně, sjednoťte ramínka do jednotného vzhledu. Záleží na vás, jestli se rozhodnete pro plastová či dřevěná, důležité je, aby byla z jednoho materiálu a nejlépe i v jedné barvě. Týká se to i organizérů.
  • Organizujte oblečení a obuv podle systému. Můžete to být podle barvy, podle druhu oblečení nebo třeba podle toho, k jaké příležitosti jsou určené.
  • Vymyslete plán, jak svůj šatník uspořádat tak, aby se už nikdy nestal půdou pro nepořádek.

Co potřebujete k uspořádání skříně

Chcete -li uspořádat svůj šatník, je to běh na dlouhou trať, musíte udělat malou přípravu a najít si čas ve svém kalendáři, když máte dvě až tři hodiny na to, abyste se tomuto procesu věnovali. Kromě toho mějte představu o tom, co budete dělat s oblečením, kterého se rozhodnete zbavit. Máte tři možnosti: darovat, prodat nebo vyhodit do koše. Pokuste se dar.