Zpátky do školy: 4 jednoduché tipy

Podobně jako nás vánoční reklamy nenechají na pochybách, že přichází zima, tak konec léta předznamenávají „back to school“ kampaně. Co tohle období znamená pro vaši rodinu? Ať už máte v rodině někoho školou povinného, nebo se chcete jen dobře připravit na nadcházející období, přečtěte si naše čtyři jednoduché tipy pro nadcházející podzim.

  1. Nastavte si školní režim a oprašte rutiny

Konec léta a návrat školních povinností znamená nové rutiny a zvyky pro spoustu lidí. Od malých dětí až k dospívajícím studentům, všichni mají daný režim, který je třeba dodržovat. Pokuste se nastavit přesný čas pro různé úkony v průběhu dne – například nastavení budíku na čas, který vám dovolí vypravit se ráno bez shonu a stresu, čas večeře ve všední den a časový blok na domácí úkoly a domácí práce.

Čas, kdy uleháte do postele, je sám o sobě také důležitý, ať už jste školou povinní, nebo ne. Spánkové rituály by měly být především relaxací a přípravou na další den, který je před vámi. I kdyby to měly být rychlé úkony jako čištění zubů nebo vybírání oblečení na druhý den, je důležité dělat tyto činnosti soustředěně a nespěchat. Dejte si načas a věnujte se každému úkonu samostatně – nedělejte všechno najednou a snižte tak míru stresu na minimum.

  1. Využijte výhodné „back to school“ nabídky

Září je příhodné období na velké nákupy, například nového telefonu nebo počítače. V tomto období se totiž obchodníci předhánějí s lákavými nabídkami, které souvisí se začátkem nového školního roku. Proto nákup elektroniky na podzim často zvažují i ti, kteří už do školních lavic neusedají. Můžete najít spoustu užitečných recenzí a nápadů na technologické vychytávky a chytrá zařízení. Udělejte si malý průzkum a porovnejte ceny, než nakoupíte. Než si vybranou věc pořídíte, ujistěte se, že ovládá všechny funkce, které potřebujete, a že je v porovnání s konkurencí za rozumnou cenu.

  1. Využijte studentské slevy, pokud možno

Pokud jste student anebo máte někoho studujícího v rodině, zaměřte se na lákavé nabídky a slevy podmíněné studentským průkazem. Podívejte se online i offline na různé obchody nebo služby, které často využíváte, a zjistěte, jestli se začátkem školního roku nebudou výhodnější. Pokud jste rodič staršího školáka, navrhněte mu, aby si své potřeby vybral sám v rámci daného finančního limitu, aby bylo možné využít studentskou slevu. Zapojte starší děti a teenagery do nákupu a pověřte je, aby sami sledovali cenově výhodné nabídky a akce na to, co do školy potřebují.

  1. Neočekávané výdaje

Je snadné uvíznout v kolotoči nových povinností a vrhnout se do podzimu rovnýma nohama a se vším, co potřebujete. Možná se však objeví i neočekávané výdaje, které vás zastihnou v nestřežené chvíli. Nehledě na rozpočet na „back to school“ či „back to work“, který máte k dispozici na plánované výdaje, myslete i na finanční polštář. U školáků se mohou objevit po začátku školy a všech kroužků i další, neočekávané potřeby. Buďte proto připraveni i na nákupy last minute mimo plán.

Ať už pro vás konec léta znamená cokoli, využijte příležitostí, které se nabízejí s časově omezenou platností, abyste si lépe zorganizovali život a připravili se na vše, co vás na podzim čeká.