Překonejte sami sebe: Dovolte si mít vysoké cíle

Člověk se často stane tím, čím si myslí, že je on sám. Pokud si budu stále říkat, že něco nedokážu, je možné, že to nakonec opravdu nedokážu. Naopak, budu-li přesvědčen, že mohu, nakonec budu schopný toho dosáhnout, přestože tomu tak zpočátku nebylo.

 

̴ Mahátma Gándhí

 

Snili jste někdy o tom, co všechno byste mohli dělat? Přáli jste si někdy, abyste mohli dělat to, co vás v životě nejvíce baví? Máte občas pocit, že by mohl existovat zcela jiný život předurčený jen pro vás?

Ve Ferratum Money věříme, že na změny nikdy není pozdě.

A jelikož víme, že jsou to právě peníze, které otevírají dveře novým příležitostem, vytvořili jsme naše finanční produkty pro ty, kteří chtějí říct životu ano.

 

Před několika měsíci jsme uspořádali soutěž nazvanou Překonejte sami sebe, kde jsme požádali soutěžící, aby se s námi podělili o jejich cíle a sny.

Pro vstup do soutěže bylo třeba nahrát video vysvětlující, čeho by chtěli v životě dosáhnout a proč. Pro někoho to znamenalo něco, co vždy chtěli, ale nikdy se k tomu neodhodlali. Někdo se zase za svými sny již vydal, ale neměl potřebné prostředky pro to, aby to celé dotáhl do konce.

Na oplátku jsme třem výhercům nabídli štědré dotace a tolik potřebný mentoring.

Inspirace pro ostatní

Odezva na celý projekt byla neuvěřitelná. V důsledku jsme obdrželi 130 videí z 18 zemí a ocitli se před úkolem vybrat tři nejlepší. A přestože jsme tak učinili, došlo nám, že všichni soutěžící si zaslouží podělit se o svoje poselství.

Jednou ze soutěžících byla i Yanina z Bulharska, která je sportovní střelkyní a jejímž cílem je přepsat bulharskou střeleckou historii a stát se olympijskou vítězkou v Tokyu v roce 2020.

Ve svém videu Yanina vysvětluje, co jejím cílem a jak se pere se svými obavami použitím střelecké metafory. Hovoří tak o tom, jak je potřeba nalézt svůj terč, zaměřit a poté se ptá ostatních, co je zastavilo na cestě za svými sny a zda jsou dostatečně odhodlaní a stateční na to, aby si šli za svým. Její ambice a vášeň jsou opravdu nakažlivé! A co děláte vy, abyste přesáhli svá přesvědčení o tom, co je možné? Co děláte pro to, abyste dosáhli svých snů?

 Další inspirativní příběhy projektu Překonejte sami sebe vám přineseme zase za měsíc!