Máme pro vás čtyři tipy, co dělat přes Velikonoce

Velikonoční svátky jsou v mnoha zemích po celém světě prodlouženým čtyřdenním víkendem, a tak se z nich se stalo jedno z nejoblíbenějších období na cestování, dohánění času s přáteli nebo trávení společných chvil s dětmi a rodinou.

A abyste z nich letos vytěžili co nejvíce, přinášíme vám čtyři tipy, co o tomto svátku podniknout.

Velikonoční dovolená

Pokud přemýšlíte, že o velikonočních svátcích odjedete pryč, nejste sami. Podle londýnského deníku Evening standard se během velikonočních svátků v roce 2016 očekávalo, že se na silnicích objeví téměř 17 milionů aut. A letiště Heathrow zase očekávalo až 850 000 cestujících. Pokud jste tedy připraveni na trochu hustší dopravu a nespěcháte, využijte prodlouženého víkendu a vydejte se za dobrodružstvím.

Nákupy

Podle průzkumu Národní maloobchodní federace, který se zabýval útratou během Velikonoc v roce 2017, se odhadovalo, že Američané utratí rekordních 18,4 miliard. Toto číslo tak předčilo rekord dosavadní z roku 2016, kdy se v USA během těchto svátků utratilo 17,3 miliard. Není asi žádné překvapení, že na prvních příčkách nákupních seznamů se pohybovaly nejrůznější cukrovinky a čokoláda. Skoro 50 % dotázaných ovšem uvedlo, že přes Velikonoce plánuje kupovat i oblečení.

Pokud se tedy tyto svátky chystáte na terapii nakupováním, mátě štěstí. Mnoho obchodníků totiž nabízí slevy, a to jak v kamenných prodejnách, tak na e-shopech.

Velikonoční stolování

Obchody samozřejmě nejsou jediným místem, kde lze o Velikonocích utratit peníze. Naopak, více a více lidí dává v dnešní době přednost utrácení peněz za zkušenosti a zážitky spíše než za spotřební zboží. Britská společnost Springboard dokonce uvedla, že přestože v předchozích letech tvořil 25 % prodejů během Velikonoc móda a pouhých 10 % prodejů bylo za jídlo a nápoje, tento rok se předpokládá, že nastane změna a zatímco móda bude z celkových prodejů tvořit 20 %, gastronomie se vyšplhá na 15 %.

Zároveň s tím se mnoho restaurací začíná zaměřovat na speciální velikonoční menu a v nabídce nechybí ani výborné čokoládové dezerty.

Hon za velikonočními vejci

Hon za velikonočními vejci je většinou zábava jak pro děti, tak pro dospělé a koná se na mnoha místech České republiky. Tematicky laděné akce zcela určitě najdete v Praze, v Brně, ale i na českých hradech či zámcích. Zalovte tedy ve vodách internetu, zda se podobná akce koná blízko místa vašeho bydliště, a vyrazte s celou rodinou na výlet.

Sladké příležitosti

Nevyužít velikonočního prodlouženého víkendu by byl hřích. Rozumíme však i tomu, pokud na radovánky během Velikonoc prostě nezbydou finance. Od toho je tu však Ferratum Money se svými rychlými půjčkami, které vám tyto svátky mohou výrazně odlehčit. Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak přijít bezpečně k penězům a jediné, co pro to musíte udělat, je vyplnit formulář buď na webových stránkách Ferratum Money nebo přes mobilní aplikaci. Žádné zbytečné papírování, ani byrokracie. Jakmile máte půjčku schválenou, peníze vám přijdou na účet do jednoho dne. Pokud tedy potřebujete rychlou finanční injekci, obraťte se na Ferratum Money!