5 cest, jak vyjít z komfortní zóny a růst díky nejistotě

Nemůžeme popřít, že rutiny jsou velmi příjemné, zvláště pokud jsme přepracovaní nebo ve stresu. Rutina nám může v mnohém pomoci, ať pracovně či soukromě. Struktura přináší efektivitu do našich životů, pomáhá zautomatizovat naše rozhodování, a především nám poskytuje pohodlí a pocit bezpečí.

 

Pohodlí nade vše

Když jde o pohodlí, chováme se my lidé trochu zvláštně. I když nejde o rutiny, které by byly pozitivní, například když se nemůžeme odhodlat jít do fitka, přestože si přejeme být fit, nebo když nenaplňujeme předsevzetí více cestovat, pokračujeme v tom, protože… no, je to zkrátka pohodlné.

 

Bohužel, naše pohodlnost může způsobit, že tak trochu uvízneme – uvízneme třeba v zajetých rodinných vztazích, v rámci kterých jsme jednoduše akceptovali dané nastavení. Za nějaký čas zjistíme, pokud se vědomě nerozhodneme pro změnu, že se nám nedaří plnit si naše přání a sny.

 

Jak se vymanit z rutiny

Pokud se bavíme o osobním růstu, žít život naplno takový, jaký ho chceme a na jaký bychom byli pyšní, jde jen v případě, že pravidelně posouváme hranice své komfortní zóny a zažíváme to, co se nejprve jeví jako nejistota. Jedině tak najdeme radost, kterou hledáme.

 

Jsme naučení myslet si, že nejistota je špatná věc a měli bychom se jí vyhýbat. Vzpomeňte si ale na ten pocit, který zažíváte, když v posilovně spalujete kalorie. Vybavte si tu nervozitu a zároveň vzrušení, které pociťujete, když přistáváte v cizí zemi – tohle zažijete jen v případě, že se vystavíte nejistotě.

 

Posuňte hranice komfortní zóny

Abyste se stali tím, kým chcete být, musíte se naučit být v pohodě s tím, že se občas cítíte v nepohodě. Vystoupit ze své komfortní zóny nemusí být nutně zdrojem paniky, ale abyste mohli růst, je důležité udělat každý den alespoň jednu věc, při které se cítíte nejistí.

 

Přinášíme vám pět návrhů, které vám pomohou vyjít z komfortní zóny.

 

1.Domů se vydejte jinou cestou

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlomit rutinu, je vydat se domů z práce jinou cestou. Když zvolíte jinou trasu, vyhnete se tak předvídatelnosti, vystavíte se novým vjemům a neznámému prostředí, a můžete dokonce načerpat inspiraci.

 

2.Říkejte ano na všechna pozvání

Zkuste po dobu jednoho týdne odpovídat „ano“ na každou pozvánku, kterou dostanete, a sledujte, kam vás to zavede. Ať už jde o popracovní drink s kolegy, nebo pozvánku na večírek, prostě odpovězte ano. To, že půjdete, má mnoho výhod – může vám to otevřít nové dveře, objevíte nové zájmy nebo se seznámíte se zajímavými lidmi, z kterých se posléze stanou vaši přátelé.

 

3.Vyberte si možnost, která je vám nejméně pohodlná

Když se rozhodujete, ať už jde o výběr filmu, na který se podíváme, nebo restaurace, kde si dáme večeři, snažte se o věcech příliš nepřemýšlet a namísto toho udělejte impulzivní rozhodnutí. Užijete si tak spontánnost a získáte příležitost vystoupit ze zajetých kolejí.

 

Máte tendenci rozhodovat se na základě pohodlnosti a toho, co důvěrně znáte? Pokud je odpověď ano, po dobu jednoho týdne kdykoli, když se vám naskytne výběr z více možností, vybírejte vždy tu, která vás vyvede z komfortní zóny nejvíce.

 

4.Změňte prostředí

Jak se říká, změna je stejně tak dobrá jako dovolená. Když změníte prostředí, pomůže vám to narušit zaběhlé rutiny a načerpáte novou energii. Vylepšete si svůj byt či dům, nebo alespoň pracovní místo. Pracujte výjimečně z kavárny nebo si najděte sdílené prostory, tzv. co-workingy. Nic nenaruší rutinu tak spolehlivě jako cestování. Vyrazte na výlet do nového města a zažijte nové situace.

 

5.Překonejte strach

Jak se píše v knize Susan Jeffersové Uvědom si strach a překonej ho, jeden z nejlepších triků, jak nahlodat svoji pohodlnost, je uvědomit si svůj strach a navzdory tomu ho překonat. Kdykoli cítíte, že vám buší srdce z konkrétního činu nebo rozhodnutí, počítejte do tří a prostě to udělejte. Vzpomeňte si na situaci, kdy se chystáte do plaveckého bazénu. Nejprve se odhodláte, pak si odpočítáte čas a poté uděláte první tempo.

 

Nervozita a vzrušení jsou stavy neklidu mysli a my můžeme mezi nimi plynule přejít, pokud se nenecháme odradit a čelíme svému strachu. Až se budete příště cítit nervózní, řekněte si „Cítím se natěšeně“ a poté se do toho vrhněte.

 

Začněte žít ještě dnes

Je nejvyšší čas vyplout z bezpečného přístavu. Dejte sbohem zavedeným pořádkům a čerpejte potenciál života naplno. Kým chcete být a kam se přesně chcete dostat?

 

Jako číslo jedna na mezinárodním trhu s flexibilními finančními službami a také jako průkopník v oblasti finančních technologií dáváme lidem hnací motor už od roku 2005 tím, že poskytujeme rychlé, snadné a inovativní řešení mobilních půjček.  

 

Půjčky Ferratum jsou peníze pro ty, kteří se nebojí konat – hybatele, ty, co se nebojí s rutinami zatřást, a také dobrodruhy – zkrátka pro ty, kteří plavou proti proudu a umí tancovat ne tak, jak pískají druzí, ale si umí si najít vlastní rytmus.

 

Ať už potřebujete krátkodobou půjčku na cokoli, Ferratum Money vám s tím může pomoci. Naše online půjčky jsou nejrychlejším a nejdostupnějším způsobem, jak si zajistit potřebné finanční prostředky.

 

Stačí vyplnit formulář skrze jednoduše ovladatelnou mobilní aplikaci nebo navštívit webové stránky. Žádost je nezávazná a zcela zdarma – rozhodnutí obdržíte během několika málo minut. Žádné papírování, žádné zmatky.

 

Takže jak vám můžeme pomoci, abyste mohli začít pořádně žít ještě dnes?

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +