Jste to, co si myslíte aneb jak si stanovit předsevzetí

Od začátku nového roku již uběhl více než týden a je čas na menší rekapitulaci. Stanovili jste si letos nějaké cíle? A jste odhodláni postavit se výzvě, naučit se něco nového nebo dosáhnout něčeho, po čem již dlouho toužíte? Často se totiž stává, že si lidé za svá novoroční předsevzetí dávají takové cíle, které jsou pro ně víceméně pohodlné a zdaleka ne tak těžké, jak bychom si mysleli. Přesvědčení o našich schopnostech totiž pramení z důvěry v sami sebe a z toho, jak o sobě smýšlíme. A pokud se držíme v myšlenkách při zemi, ani naše novoroční předsevzetí nemohou být nikterak razantní nebo ohromující.

Jak vidíte sami sebe?

Jak jsme již naznačili, lidé mají tendence stanovit si takové cíle, kterých jsou schopni dle jejich uvážení dosáhnout. Zamyslete se však na chvilku a podívejte se na sebe očima svého okolí. Jak o vás a vašich schopnostech přemýšlí vaši blízcí? Možná vám to pomůže v tom, abyste si pro tento rok zvolili za své novoroční předsevzetí něco náročnějšího. Něco, co pro vás bude výzva. A něco, co bude pro váš život stěžejní. Místo toho, abyste se nechali svými myšlenkami zastrašit, dovolte své mysli, aby vás povzbudila.

Buďte zvědaví

Carol Dweck, profesorka psychologie na Stanfordu ve své knize Mindset: The new psychology of succes prozkoumává vědomé i nevědomé domněnky a víru jednotlivce a to, jak tyto aspekty mohou ovlivnit lidský život. Podle ní také závisí naše schopnost a touha učit se něco nového na tom, zda jsme ochotni měnit svá přesvědčení o sobě. Vybudujeme-li si schopnost být ohledně našich přesvědčení flexibilní, je daleko pravděpodobnější, že dosáhneme i zdánlivě nereálných cílů. S liberálnějším smýšlením totiž roste i zvědavost.

Osobní rozvoj

Zároveň je důležité všímat si i těch nejnepatrnějších zlepšení, která nám mohou pomoci v dosažení naších cílů. Vidíme-li totiž, že dokážeme něco změnit či se naučit něčemu nového, je pravděpodobnější, že budeme pozitivně motivováni a že se budeme nadále snažit.

Buďte tím, kým chcete být

Nyní tedy, s počátkem nového roku, jste již možná přemýšleli o tom, co byste chtěli dělat nebo kam byste chtěli jet. Možná jste však nad těmito sny mávli rukou a nechali překážky každodenního života, aby se vám postavily do cesty. Pokud však o něčem sníte, měli byste si za tím jít. Jediné, co vám v tom brání, je změna vašeho vlastního smýšlení.

Změna začíná nyní

Ve Ferratum Money se snažíme dodávat odvahu všem, kteří si v životě chtějí za něčím jít. Někdy se však může objevit problém, který nám aktuálně brání v tom, abychom svých cílů dosáhli. Proto poskytujeme krátkodobé půjčky, které mohou alespoň částečně pomoci v odstranění těchto problémů. Půjčku lze sjednat online během několika málo minut. Žádná zbytečná administrativa, žádné vysvětlování. Jestli tedy chcete ve svém životě něco změnit, nevymýšlejte důvody, proč to nejde a změňte to. Co nejdříve.

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +