Jak dodržet novoroční předsevzetí žít zdravěji

Není žádným překvapením, že jíst zdravěji, zhubnout a dostat se zpět do formy jsou každý rok nejčastějšími předsevzetími, která si dáváme. Dokazují to i čísla – od ledna do října roku 2016 bylo spojení „jak žít zdravěji“ vyhledáno přes Google celkem 62 776 640krát. Také nebude žádným překvapením fakt, že podle webu US News je 80 % všech novoročních předsevzetí porušeno do druhého únorového týdne.

 

Proč lidé porušují to, co si předsevzali

Hlavním důvodem, proč tolik lidí záhy porušuje svoje předsevzetí, je, že jejich cíle nebyly dostatečně konkrétní, realistické vzhledem k jejich skutečným možnostem ani dlouhodobě udržitelné. Podle Philipa Clarka, lektora psychologie z univerzity Derby Online Learning, sice umíme dobře popsat, jakých cílů chceme dosáhnout, ale naší největší chybou je, že už nepřemýšlíme o tom, jakými prostředky se k cíli dostaneme.

 

Na začátku jsou dobré úmysly

Pokud se bavíme o cíli zhubnout a vrátit se zpět do formy po novém roce, je užitečné připomenout, že nejvíce nových členství ve fitness zařízeních přibývá právě v lednu. Podle americké sítě fitness center Gold’s Gym se každoročně mezi prosincem a lednem zvyšuje zájem o členství ve fitku o 40 %. V roce 2016 Google zaznamenal 315% nárůst ve vyhledávání slova „posilovna“ oproti minulému roku.

 

Lidé mají dobré úmysly a myslí to se svým předsevzetím vážně, ale problém je, že posilovnu navštíví párkrát mezi svátky a brzy s tím přestanou úplně, jakmile se po novém roce vrátí ke každodenním rutinám, kam patří i návrat do práce. Opět jsme u toho, že lidé sice znají velmi dobře svůj cíl, ale nevědí, jak se k němu dostat.

 

Jak se vám podaří cíle naplnit?

Klíčem k tomu, jak dodržet novoroční předsevzetí být fit a jíst zdravěji, je nastavení pravidelných zvyků a rutin, kterých se můžete držet a které vám pomohou vytrvat. Možná pracujete každý den do večera nebo potřebujete odpoledne vyzvednout děti ze školy. S nabitým diářem není zrovna snadné najít si čas a zajít do posilovny alespoň několikrát týdně. Pokud jde tedy o to, jak cíle dosáhnout, bude lepší alternativou koupit si základní posilovací náčiní a vytvořit si takovou skromnou posilovnu doma.

 

Domácí posilovna vám dá flexibilitu, kterou potřebujete. Tak například pokud se váš denní rozvrh aktivit nebo pracovní doba mění týden od týdne, domácí posilovna vám umožní zacvičit si, kdy se vám to hodí. Pravidelné cvičení je tak mnohem realističtějším a dlouhodobě udržitelným cílem, protože se pružně přizpůsobuje vašim časovým možnostem. Cvičit v pohodlí domova může být také více motivující než vylézt brzy ráno z postele a vydat se do mrazivého počasí.

 

Začněte pracovat na své kondici už dnes

Pakliže je vaším cílem zhubnout přebytečné kilogramy, získat formu a jíst zdravěji, nejlepší je začít bez odkladů hned dnes. Už žádné výmluvy a žádné odkládání.

 

U nás ve Ferratum Bank podporujeme lidi, aby si plnili sny a stávali se lepší verzí vlastního já. Nabízíme krátkodobé půjčky těm, kteří chtějí čerpat svůj životní potenciál naplno. Takže pokud je zařízení vaší soukromé domácí tělocvičny něco, s čím potřebujete pomoci, abyste byli fit, odolnější a zdravější, naše online půjčky jsou nejrychlejším a nejsnazším řešením pro splnění vašich cílů. Dnes.

 

Vyplnit formulář přes náš web zabere jen pár minut. Žádné papírování, domlouvání schůzek v bance ani žádné čekání ve frontě. Odeslání žádosti je nezávazné a rozhodnutí obdržíte během několika minut.

 

Začněte budovat lepší já už dnes. 

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +