Vánoční pokrmy z celého světa – část druhá

Pokud vás někdy zajímalo, jak vypadá vánoční menu v ostatních zemích světa, připravili jsme pro vás, stejně jako minulý týden, menší přehled. Ferratum totiž v současnosti funguje již v 25 zemích, a proto jsme se rozhodli podělit se s vámi o to, co je v které zemi, kde poskytujeme naše služby, považováno za to pravé vánoční menu.

Minulý týden jste si mohli přečíst část první a nyní, seřazeno podle abecedy, přichází část druhá:

Litva

V Litvě se tradičně přes Štědrý den drží půst a první jídlo se jí na Štědrý večer, a to tzv. küčios. To se skládá z dvanácti bezmasých pokrmů, které však často obsahují ryby, konkrétně sledě, dále küčiukai (malé sladké pečivo), zeleninový salát, řepovou polévku s knedlíčky plněnými houbami, vařené nebo pečené brambory, kysané zelí a ovesnou kaši s medem a chlebem. Servíruje se také tzv. kissel neboli hustá ovocná polévka a dušené ovoce.

Mexiko

Jako v mnoha ostatních zemích, i v Mexiku nejsou Vánoce otázkou jen jednoho dne, ale jedná se měsíc trvající svátek. Na Štědrý večer se poté většinou servíruje pavo – nadívaný krocan mletým masem a podávaný se zeleninou a rýží. Populární je však také pečená marinovaná vepřová kýta. Samozřejmostí jsou poté tamales. Tradiční polévkou je pozole, polévka z vepřového nebo kuřecího masa, ochucená česnekem a pepřem a podávaná s tence nakrájeným hlávkovým salátem, s oreganem, avokádem a limetkou. Na slavnostní tabuli nechybí ani bacalao a la vizcaina, něco na způsob polévky ze sušené mořské tresky.

Nigérie

Dušená rýže s čili papričkami a masem a smažená rýže. To jsou dva hlavní pokrmy, které k Nigérii na Vánoce neodmyslitelně patří. Na sváteční tabuli ale najdete i krocana, kuře, kozu nebo hovězí maso, které je podáváno s rýží, batáty nebo zeleninovou polévkou.

Nizozemí

V Nizozemí začínají Štědrý den tzv. kerststol, sladký holandským chlebem, který nejvíce připomíná štolu nebo vánočku. Štědrovečerní večeře poté začíná krevetovým koktejlem, pokračuje pečeným hovězím, králičím nebo pečenou šunkou servírovanou se zeleninou, brambory a salátem. Nicméně v současnosti dává mnoho rodin přednost mnohem většímu gurmánskému zážitku, který má příznačný název gourmetten. Skládá se z pikantního fondue, nakrájené zeleniny a nejrůznějšího masa, ryb a krevet. Hosté poté obdrží pánev a sami si vyberou, co si na ní z připravených surovin udělají.

Norsko

Tradičním vánočním pokrmem v Norsku je julepolse – vepřová klobása se zázvorem, hřebíčkem, muškátovým oříškem a hořčicí. Dále se také jí tzv. ribbe, což je pečený vepřový bůček s kyselým zelím, vařenými bramborami a masovými koulemi se šťávou. Na vánoční tabuli ale také naleznete pinnekjott, sušená nebo uzená jehněčí žebra, a sossier, malé klobásky servírované s červeným zelím. Tradičně se také servíruje výběr nejrůznějších sušenek.

Nový Zéland

Jako v Austrálii, i na Novém Zélandu jsou podobné tradice jako ve Velké Británii. K večeři se jí pečený krocan, zelenina, šťáva, brambory, koláče s mletým masem a tzv. vánoční puding.

Polsko

I v Polsku se na Štědrý den drž půst a první jídlo se jí až večer. To se skládá z dvanácti většinou nemasových pokrmů. Výjimkou jsou ryby, a to nejčastěji kapr, sleď či štika. Další tradičním vánočním pokrmem jsou nejrůzněji plněné knedlíky, boršč a houbová nebo rybí polévka. Zejména ve východním Polsku je oblíbený dezert s názvem kutia.

Rumunsko

V Rumunsku se Vánoce slaví celý měsíc a během této doby většina lidí drží půst a nejí maso, vejce a mléko. Půst trvá od 14. listopadu až do 24. prosince. Většina vánočních pokrmů je poté založena na vepřovém mase, uzené šunce, slanině, klobáskách a vepřových nožičkách. Mezi ostatní jídla patří sarmale, kapusta plněná vepřovým a hovězím masem a rýží a vařená v tomatové omáčce. Rumunské tradiční dezerty jsou cozonac, ovocný chlebíček a gogos, což je něco na způsob koblihy.

Rusko

I v Rusku se na Štědrý den drží půst, který je porušen až večer, kdy se tradičně jí sochivo nebo kutia – ovesná nebo rýžová kaše s medem, mákem, ovocem a oříšky. Na Vánoce se však také jí boršč, zeleninové koláče, kysané zelí, pohanka s cibulkou a houbami, brambory a ostatní kořenová zelenina.

Španělsko

Tradičním vánočním pokrmem ve Španělsku, který se servíruje až pozdě večer na Štědrý den, jsou nejčastěji tapas. Ty se až tolik neliší od tapas, které jsou připravovány během roku, obsahují však více jednohubek z ryb a mořských plodů. Hlavní chod je poté vývar ze zeleniny a masa, pečené jehněčí maso s bramborami a salát. Populárním dezertem je poté turrón, druh nugátu.

Švédsko

Ve Švédsku se vánoční menu servíruje formou bufetu, a to během oběda na Štědrý den. Tabuli poté dominují sledi, uzený losos, masové koule, studený krocan, klobásky, variace sýrů, brambory, saláty a nejrůznější pečivo.

Velká Británie

Ve Velké Británii je štědrovečerní večeře podávána 25. prosince a skládá se z pečeného krocana či vepřové pečeně servírované s pečenými bramborami, bylinkovou nádivkou a zeleninou. Oblíbená jsou tzv. prasátka v županu neboli malé klobásky zabalené ve slanině. Samozřejmostí je Yorkshirský pudink a jako dezert vánoční trifle.

Tak co myslíte? Okořeníte trochu letos štědrovečerní večeři a přidáte nějaké pokrmy, které se jí za hranicemi?

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +