Je tu Black Friday: Jak z něj vytěžit co nejvíce?

Nejdůležitější den v roce pro obchodníky a zároveň jeden z nejoblíbenějších dnů jako stvořených pro nákupy, letošní Black Friday neboli Černý pátek je skoro tu. Jste připraveni?

Ačkoli Black Friday pochází ze Spojených států amerických, mnoho zemí po celém světě se tohoto trendu účastní také. A není se čemu divit. Vezmeme-li v potaz rychle se blížící Vánoce, asi neexistuje lepší čas, kdy nakoupit vánoční dárky než právě tento pátek.  Ale co je vlastně Black Friday a jak se s ním vypořádat?

Proč právě Černý pátek?

Termín Black Friday byl poprvé použit v šedesátých letech, kdy byl tento den označen za počátek vánoční nákupní sezony. A proč Black Friday? Černou barvou byly totiž dříve v ručně vedeném účetnictví označovány zisky, zatímco červená sloužila pro označování ztrát.

Připravte se

Black Friday pravděpodobně nelze popsat jinak než slovem šílenost. Pokud se tedy rozhodnete být natolik stateční a navštívit obchody právě tento pátek, potřebujete plán. Se stovkami až tisíci nákupu chtivých lidí se totiž z prachobyčejného obchodního centra může během chvíle stát Václavské náměstí ve své nejrušnější podobě. Proto si napište seznam věcí, které vlastně chcete pořídit včetně toho, v jakých obchodech konkrétní zboží seženete. Jedná se o chytrý tah, který vám pomůže se trochu zorientovat.

Jak z toho vytěžit co nejvíce?

To, které obchody nabízí ty největší slevy a které zboží bude zlevněno, zjistíte z novin, nejrůznějších billboardů, promo emailů a televizních reklam. Zákazníci tak mohou zjistit, co přesně bude podléhat slevě a který obchod má nejzajímavější nabídku. Některé obchody zároveň nabízí online kupóny, které si můžete doma vytisknout nebo uložit do smartphonu. Tak budete mít alespoň nějakou představu o tom, kterým směrem se budou slevy ubírat.

Drastické slevy

Hovoříme-li o slevách během Černého pátku, můžeme je rozdělit do dvou skupin. V té jedné je zlevněné zboží a v té druhé je drasticky zlevněné zboží, které se týká jen několika málo kousků. Takové slevy mohou dosahovat až 80 % a obchodníci je nejčastěji využívají na elektroniku, jako jsou počítače či televize. Takto zlevněné zboží ale nebude jednoduché ulovit, pokud o něj tedy opravdu stojíte, připravte se na boj.

Co tedy nakoupit?

Se slevami a mnohými promo akcemi na Black Friday je jednoduché nechat se trochu unést a v konečné fázi se trochu ztratit v tom, co jste původně chtěli koupit. K tomu, abyste ukočírovali svou touhu utrácet, však slouží seznam věcí, který jsme výše doporučovali napsat. Pokud ho máte po ruce, projděte si, co jste koupili a co vám ještě zbývá. Obecně však platí, že se během Černého pátku nejvíce vyplatí koupě elektroniky. Máte-li tedy na seznamu zboží, jako je televize, mobilní telefon nebo notebook, nyní je čas, abyste si jej pořídili. Výhodně ale vyjdou i lednice, kávovary nebo myčky nádobí.

Vyhněte se šílenství a nakupujte online

Online nákupem podstatně zvýšíte šanci, že seženete, co potřebujete a navíc se nebudete muset potýkat s ostatními zákazníky. Další výhodou je však i to, že na e-shopu rovnou zjistíte, zda je dostupná velikost nebo barva, kterou jste si vyhlédli. Ať už se však rozhodnete tak či onak, přejeme vám hodně štěstí.

Jsme tu pro vás

Abyste si mohli užít Black Friday se všemi výhodami a slevami, které nabízí, umožňujeme tento týden našim zákazníkům možnost zažádat o jednu z našich online půjček za zvýhodněných podmínek. Při sjednání produktu Ferratum Credit do 27. listopadu vám poskytneme půjčku s úrokem 0 %, a to až na 60 dnů. Když tedy přijde na otázku financí na Vánoce, není čas ztrácet čas! Zažádejte nyní a ušetřete tisíce korun.

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +