Proč jsou důležitá výročí aneb jak oživit vztah

Žijeme ve shonu a býváme často zaneprázdnění. Někde mezi prací, vyzvedáváním dětí ze školy, cvičením, běžnými pochůzkami a domácími pracemi se snadno přihodí, že vztah s partnerem odsuneme na druhou kolej.

 

Na konci náročného dne přijdete po práci domů, tašku pohodíte u dveří, zujete se a usadíte se před televizní obrazovkou. Váš partner se možná přidá ke sledování televize, a tak sedíte oba na opačných koncích gauče a sledujete televizní programy. Po pár hodinách jdete oba do postele, ráno zase vstanete a jdete do práce. A každý den nanovo. Co se stalo s partnerským poutem mezi vámi?

 

Mít vlastní zájmy mimo vztah je důležité, ale neméně důležité je také umět smysluplně trávit čas ve dvou, být jeden druhému oporou a dobrým životním společníkem.

 

Společné prožívání

 

„Úspěšné manželství vyžaduje schopnost zamilovat se mnohokrát, vždy do jednoho a toho samého člověka.“

  • Mignon McLaughlin

 

Lidé v dlouhodobých vztazích si často stěžují, že se cítí nedoceněni. V dnešní moderní době, která je velmi hektická, je až příliš snadné uvíznout v zaběhlých rutinách a vybudovat si tak paralelní život vedle toho společného s partnerem. Po čase začneme toho druhého brát jako samozřejmost.

 

Barbara Fredrickson, vedoucí sociální psycholožka a americká profesorka z univerzity v Severní Karolíně v městečku Chapel Hill, vydala v roce 2015 knihu s názvem „Láska 2.0“. Zdůrazňuje v ní, proč je důležité každý den znovu a znovu vytvářet okamžiky společného prožívání.

 

Všichni si přejeme být milováni, oceňováni a spřízněni s blízkou osobou. Na začátku vztahu, kdy je všechno ještě čerstvé, je jednoduché zažívat krásné okamžiky, které nám v paměti přetrvají navždy. Vzácné chvilky spojení a kouzelné okamžiky zdaleka nemusejí být jen minulostí.

 

Zažehněte znovu jiskru

Je důležité těm, které milujeme, dávat najevo, co pro nás znamenají. A existuje lepší příležitost pro to, abychom milovanému protějšku projevili lásku, než je výročí svatby nebo výročí ode dne, kdy jste se poprvé setkali?

 

Tak schválně, kdy jste si naposledy vyrazili do města jen ve dvou? Kdy naposledy jste udělali něco spontánního a bláznivého? Popadněte kufr, zabalte si a vezměte partnera někam na výlet. Nezáleží, co podniknete a kam nakonec vyrazíte. Počítá se hlavně to, že si najdete čas sdílet s partnerem kouzlo stávajícího okamžiku. Podělte se o své jídlo během romantické večeře, prozkoumejte společně město, kde jste nikdy předtím nebyli, nebo si pronajměte dřevěnou chatku uprostřed lesa. Možností je nepřeberně.

 

 

Žádné výmluvy

Nepromarněte příležitost. Možná výplata dorazí až příští týden nebo jste měli měsíc plný neočekávaných výdajů. Ať už je ten důvod jakýkoli, ve Ferratum chápeme, že rozpočet může být občas našponovaný.

 

Pokud přemýšlíte, že svého milovaného partnera překvapíte romantickým únosem na společný výlet v den vašeho výročí, ale potřebujete pomocnou ruku, nedělejte si starosti. Ferratum nabízí rychlé, snadné a flexibilní půjčky, s nimiž máte přístup k penězům ihned. Řekněte ano nezapomenutelným zážitkům!

 

 Zažádejte si o jednu z půjček Ferratum skrze mobilní aplikaci nebo přes online formulář. V obou případech nebude schválení trvat déle než pár minut. Jakmile budete mít půjčku schválenou, můžete začít plánovat váš společný romantický útěk.

 

„Je jen jedno štěstí na tomto světě – milovat a být milován.“

  • George Sand
 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +