5 otázek, které si položte dřív, než zažádáte o půjčku

Pokud přemýšlíte o tom, že zažádáte o půjčku, není se za co stydět. Popravdě, vezmeme-li v potaz auto leasingy, kreditní karty, hypotéky či studentské půjčky, skoro každý má určitou formu dluhu. Před tím, než si ale půjčku vezmete, je nutné, abyste věděli, do čeho jdete. Zároveň s tím se také ujistěte, že si půjčku berete ze správných důvodů, že jste prozkoumali veškeré možnosti a že rozumíte veškerý pojmům, na které ve smlouvě o úvěru můžete narazit. A jaké otázky si je třeba před uzavřením smlouvy položit?

1) Kolik si doopravdy potřebujete půjčit?

Než si o půjčku zažádáte, zeptejte se sami sebe, kolik činí částka, kterou si potřebujete vypůjčit. Pokud si například půjčujete peníze, abyste si koupili určitou věc, je možné půlku potřebných peněz ušetřit a na zbytek si půjčit. Pokud však na peníze spěcháte, postupné šetření peněz samozřejmě nepřipadá v úvahu. Tak či onak, mějte přehled o svém rozpočtu a předně o tom, kolik budete schopni měsíčně splácet. Víte-li, že se kvůli půjčce budete muset tu a tam uskromnit, poznamenejte si, jaké dosavadní výdaje lze snížit a které nikoli.

2) Máte dostatečný příjem na splácení půjčky a úroků?

První věc, kterou je před uzavřením smlouvy o úvěru nutné vědět, je fakt, že minimální požadovaná měsíční splátka není finální cifra, kterou budete platit. K tomuto minimu je připočítáván i úrok. Ujistěte se tedy, že váš měsíční příjem dokáže pokrýt veškeré potřebné výdaje včetně měsíční splátky a úroků. Finální částku, kterou budete muset platit, lze spočítat online na webových stránkách Ferratum Bank. Pokud poté zjistíte, že budete mít reálné problémy se splácením, žádat o půjčku nedoporučujeme.

3) Jak dlouho budete půjčku splácet?

To, jak dlouho budete půjčku splácet, se odvíjí nejen od výše částky, kterou si půjčujete, ale také od typu půjčky, který si vyberete. Doba splácení pak může být v řádech týdnů či měsíců. Pamatujte si však, že Ferratum svým zákazníkům umožňuje bez jakýchkoli sankcí splatit půjčku předčasně a je tak možné splácet takovou částku, kterou vám váš rozpočet umožňuje.

4) Zvládnete ostatní dluhy?

Máte-li v současnosti už jiné závazky jako například kreditní kartu nebo další půjčky, uzavírat novou smlouvu o úvěru není nejšťastnějším řešením. Výsledkem může být nekonečný kolotoč dluhů, ze kterého se budete obtížně dostávat. Pokud i přesto potřebujete peníze vypůjčit, ujistěte, že veškeré splácení jste schopni zvládnout.

5) Vybrali jste si nejlepší poskytovatele?

Finančních institucí, které nabízí krátkodobé půjčky, je na českém trhu nespočet. Prozkoumejte tedy veškeré podmínky a poplatky a nezapomeňte, že je důležité, abyste se u dané instituce jako klient cítili pohodlně. To, zda je vámi vybraná společnost důvěryhodná, lze taktéž ověřit online například na webových stránkách TrustPilot, které jasně ukazují společnosti s dobrou reputací.

Ve Ferratum věříme v to, že věci jdou dělat i jinak. Jako mezinárodní průkopník na poli financí a mobilních půjček jsme od roku 2005 do současnosti rozšířili své působení do 24 zemí. Pokud si půjčíte u Ferratum Bank, můžete si být jistí, že jste v dobrých rukou. Věříme v naprostou transparentnost, nezatajujeme žádné poplatky a naše společnost je regulována orgánem finančního řízení FCA. Taktéž jsme členy CCTA (Consumer Credit Trade Association).

Naše poslání je jednoduché – poskytovat finanční služby nejlépe, nejrychleji a nejpohodlněji. Proto nabízíme non stop zákaznický servis a žádost o půjčku trvá pouhých pár minut. Peníze poté máte na účtu do jednoho dne.

Když přijde na finance, s Ferratum Bank se nemusíte strachovat.

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +