Dostaňte se po létě zpět do hry. Máme několik tipů

Dostaňte se po létě zpět do hry

Léto je vždy ve znamení uvolněné zábavy, relaxace a vychutnání si všeho, co tato doba přináší. Jíme a pijeme více, než bychom museli. Spíme, kdy se nám zachce, a alespoň dva měsíce v roce narušujeme náš přesně daný harmonogram. S tím ovšem souvisí i výdaje navíc za cestování, za večeře v restauracích a za aktivity, které normálně neděláme. Jak se tedy dostat zpátky do hry nejen po stránce fyzické a psychické, ale i po stránce finanční?

Snězte, co jste si nadrobili

Ať už vás pohled na bankovní účet děsí sebevíce, je potřeba tomuto strachu čelit. Spočítejte si, kolik jste za celé léto utratili a spolu s tím začněte vytvářet váš nový rozpočet pro nadcházející měsíce. Pokud jste se dostali do dluhů, je nutné vyhradit si částku, kterou můžete měsíčně splácet. Taktéž se smiřte s tím, že se na pár měsíců možná budete muset uskromnit. Jakmile si ovšem uděláte plán, uvidíte, že se vám najednou bude mnohem lépe dýchat. Svou finanční situaci totiž dostanete pod kontrolu.

Účty, které nepočkají

Objeví-li se ve vašem plánování účty, které je potřeba uhradit ihned, nezoufejte. Dejte si dohromady částku, kterou potřebujete okamžitě a začněte jednat. K penězům můžete během pár minut přijít i díky Ferratum Bank. Tato společnost poskytuje jednoduché, flexibilní a krátkodobé půjčky nejen pro tyto případy. Stačí pouze vyplnit online žádost a během několika málo minut máte peníze na účtu. Žádné papírování ani dokazování příjmu.

Mějte záložní plán

Jakmile se postaráte o účty, které je nutné zaplatit rovnou, začněte přemýšlet do budoucna. Kromě toho, že si vyhradíte finance na splácení dluhů po létě, není od věci podívat se po nějakém přivýdělku. Máte nějaký talent, který by vás mohl uživit? Ovládáte plynule cizí jazyky, které byste mohli učit? Či jste dostatečně kreativní na to, aby byl o vaše výrobky zájem? Zabrouzdejte online a zkuste z vašeho koníčku vydělat nějaké peníze navíc. Podívat se také můžete po brigádách ve vašem okolí nebo se zeptejte na přesčasy v práci, ve které působíte. To všechno jsou způsoby, jak nejlépe a nejrychleji přijít k penězům, a tak dostat své finance pod kontrolu.

Nenechte si ovšem touto lapálií zkazit dojem z letošního léta. Vzpomínky jsou totiž neocenitelné a jestli ty vaše letos stojí za to, není důvod plakat nad rozlitým mlékem. Pokud uděláte vše, co je ve vašich silách, během pár měsíců se z tohoto zdánlivě začarovaného kruhu dostanete.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte mu dát like na sociálních sítích. Více podobných článků najdete na našem blogu.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak může Ferratum udělat váš život příjemnějším, podívejte se sem.