Plánujete svatbu? Nestresujte se a pořádně si ji užijte

Svatba je jednoznačně jednou z nejvíce radostných a zároveň nejvíce stresujících událostí, které v životě zažíváme. Není se čemu divit. Plánování a zařizování dne D se zdá být jako práce na plný úvazek, mnohdy i víc než to.

Výběr svědků, družiček a mládenců, seznam hostů, zasedací pořádek, zařízení místa konání, hledání fotografa, cateringové společnosti, kapely a volba květinové výzdoby. To jsou jen střípky nekonečného seznamu věcí, které je na svatbu třeba zařídit.

S tím jde ruku v ruce i plánování svatebního rozpočtu. Statistiky uvádí, že průměrný Evropan za svatbu utratí kolem pěti tisíc amerických dolarů. Oproti tomu Američany svatba vyjde skoro na šestkrát tolik. Práce na rozpočtu tak může být dlouhý a stresující proces. Kolik hostů pozvete? Kde se bude svatba konat? Kolik bude stát catering? Od vytisknutí pozvánek až po pronájem místa a koupi či půjčení šatů vás tak čeká nespočet výdajů, a každé rozhodnutí ovlivní finální částku, kterou utratíte.

A poté, když už nastane den D, začínají obavy o to, aby šlo všechno podle plánu. Nezapomene ženich prstýnky? Bude pršet nebo svítit slunce? Pravdou ovšem zůstává, že svatba nemusí být tak stresující. Stačí se řídit čtyřmi tipy níže.

Zjednodušte si plánování

Pomineme-li profesionální svatební agenty, existují i jiné cesty, jak si při plánování svatby co nejvíce odlehčit. Řeč je o nejrůznějších aplikacích, které usnadní většinu důležitých kroků. Ty nejlepší najdete na webových stránkách magazínu Paste, který jich pro nadcházející ženichy a nevěsty dal dohromady hned deset.

Nezapomeňte, o čem že svatba vlastně je

Svatba je v první řadě jednou z událostí, které by vás měly naplňovat štěstím. Přece jen si berete někoho, koho milujete, a o tom to celé je. Proces plánování si tedy užijte spolu s drahou polovičkou a neberte vše tak vážně. Dokud máte jeden druhého, o nic nejde a na tom jediném záleží.

Nestrachujte se o peníze

Financování svatby dokáže být velmi náročné a zastrašující. Někteří nedostatek finančních prostředků řeší kreditními kartami, to však nepatří mezi nejideálnější způsob. Daleko lépe vyjde půjčka, u které je úroková sazba obecně daleko nižší a splátky je možné nastavit flexibilně. Příkladem je půjčka od Ferratum Bank, kterou lze získat do jednoho dne. Stačí pouze vyplnit online žádost na webových stránkách společnosti.

Zahoďte obavy

V životě skoro nikdy nic nejde přesně podle plánu, a jakmile opustíte svou představu perfektního svatebního dne, uleví se vám. Každý svatební den je unikátní a co se má stát, stane se. Nezapomeňte tedy, že vaše svatba opravdu nemůže vypadat jako ta z filmu, a místo plánování každičkého detailu si ji prostě jen užijte.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte mu dát like na sociálních sítích. Více podobných článků najdete na našem blogu.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak může Ferratum udělat váš život příjemnějším, podívejte se sem.

 Ohodnoťte nás! Ohodnoťte Váš chat a pomůžete nám zlepšit naše služby. +