Zpátky do školy. Pozor na vysoké ceny pomůcek!

Začátek nového školního roku je tu a vrásky na čele se objevily nejednomu rodiči. Nutno však dodat, že obavy jsou v tomto případě zcela na místě. Výdaje spojené s počátkem školního roku totiž nepatří mezi ty nejmenší a již tak napjatý rodinný rozpočet nelze škrtit donekonečna. Jak a kde nakoupit vše potřebné a přitom vyjít s penězi?

Slevy v obchodních centrech

Supermarkety a obchodní centra jsou každoročně před začátkem školního roku přeplněná k prasknutí všemi možnými školními pomůckami. A přestože u batohů či oblečení se dá diskutovat o pochybné kvalitě, co se týče papírenských potřeb, ty hledejte právě v těchto obchodech. V současnosti nabízí supermarkety stejně široký výběr jako papírenství a ceny jsou v rámci slevových akcí výrazně nižší. Najít zde lze i nejrůznější desky, penály apod.

Oproti tomu batohy, které jsou nedílnou součástí školních potřeb, vybírejte spíše na internetu. Doporučujeme zaměřit se na kvalitní české výrobce a následně jejich výrobky zadat do internetových srovnávačů. Prodejci školních potřeb si jsou dobře vědomi zvýšené poptávky a konkurence je vysoká. Slevy tak mohou dosahovat až 50 %. Na webech, které se zabývají srovnáváním zboží, se navíc dočtete i recenze nejen na samotné produkty, ale i na konkrétního prodejce. Narazit můžete i na dny dopravy zdarma, což určitě není k zahození. Dejte si ovšem pozor na specifika školních aktovek a batohů, a to zejména na jejich konstrukci a viditelnost. Nekvalitně šité batohy mohou školákům poničit záda a do budoucna tak způsobit nemalé trable.

Učebnice z druhé ruky

Nákladnou položkou na seznamu potřebných věcí do školy jsou i učebnice. Základní školy však většinou mají systém, kdy starší žáci předávají své učebnice žákům mladším. Dokupovat je poté potřeba jen cvičební sešity, které jsou potřeba pro práci s probíranou látkou. Ne tak tomu je ovšem na školách středních, kdy je většinou nutné učebnice pro každý rok kupovat. Mnoho nakladatelství však v rámci spolupráce s danou střední školou nabízí slevy na konkrétní sortiment nebo poskytují množstevní slevy. Lepší je tak domluvit se s celou třídou a učebnice koupit společně. Možné je kupovat učebnice i z druhé ruky. Ty najdete zejména v antikvariátech, ale rozmáhá se i trend prodeje učebnic přes sociální sítě. Tam je většinou prodávají ti, kteří již mají po maturitě a učebnice zcela určitě potřebovat nebudou.

Selektujte seznam potřebných věcí

Určitě už jste se někdy setkali s tím, že jednotliví učitelé občas požadují takové pomůcky, které jsou naprosto absurdní a během školní roku se ani nevyužijí. Máte-li pocit, že na nějakou takovou položku narazíte na seznamu potřebných věcí pro aktuální školní rok, s čistým svědomím ji vyselektujte.