Komu se vyplatí půjčky na bázi finanční rezervy?

Každá domácnost by měla disponovat vytvořenými finančními rezervami pro případ neočekávaných výdajů, které se dostávají nad rámec běžného rozpočtu a není možné je pokrýt z pravidelného měsíčního výdělku. Realita však ukazuje, že mnoho českých rodin žije takzvaně od výplaty k výplatě a rodinný rozpočet má tak našponovaný, že není možné uspořit žádné peníze navíc. Jak si poradit v této situaci?

Někdy stačí jen málo a už tak napjatý rozpočet se kvůli neočekávané finanční potřebě ocitne v mínusu. Porouchané auto nebo pračka, nemoc nebo úraz žádající si nemalé léčebné výlohy, rozbitý stolní počítač, na kterém pracují všichni členové rodiny… Podobné události bohužel nelze předvídat a je potřeba na ně reagovat ihned, jak nastanou. Ovšem finanční poměry některých rodin i jednotlivců bohužel neumožňují vyplatit potřebnou sumu, aniž by výkyv v rozpočtu zásadním způsobem neovlivnil každodenní fungování.

Řešení nedostatku financí pro pokrytí náhlých výdajů hledají mnozí v čerpání klasické mikropůjčky, která však svým fixním nastavením mnohdy nevychází plně vstříc této specifické finanční potřebě. Peníze sice získáte jednoduše a rychle, avšak dobu splatnosti je nutné zvolit dopředu už v momentě uzavření úvěrové smlouvy. Dopředu tedy máte napevno určeno, kdy a v jaké výši musíte provést pravidelnou úhradu části dluhu. To v situaci, kdy potřebujete vykrýt pouze dočasný výpadek peněz, není výhodné.

Finanční rezerva jako záchrana

Trendem posledních měsíců se staly takzvané rychlé půjčky před výplatou, které fungují jako pomyslný měšec s finanční rezervou, která je vám kdykoliv v případě potřeby k dispozici a jíž můžete čerpat i opakovaně. Na rozdíl od klasických mikropůjček nabízejí flexibilní nastavení výše splátek a doby splatnosti tak, abyste mohli kdykoli uhradit jednorázově celý dluh, nebo jen tu část dluhu, kterou jste schopni v daném měsíci splatit. Pokud tedy chcete splacené prostředky opakovaně čerpat a sami si určovat výši splátky i dobu splatnosti, je vhodné poohlédnout se po tomto typu finančního produktu.

Komu se půjčka před výplatou vyplatí?

Jednoduše řečeno, vyplatí se všem, kdo potřebují mít kdykoli k dispozici finanční rezervu, aby ji mohli bez prodlení čerpat. Ferratum Bank nabízí finanční rezervu Ferratum Credit až do výše 35 000 Kč. Oproti jiným krátkodobým půjčkám před výplatou máte naprostou svobodu ve splácení – můžete celý dluh uhradit jednorázově v plné výši, jakmile se dostanete do platební schopnosti, nebo každý měsíc uhradit pouze část dluhu podle aktuálního stavu financí. Jedinou podmínkou je každý měsíc splatit alespoň 12,5 % z celkové čerpané částky. Výhodou také je, že neplatíte žádné poplatky navíc za zřízení ani vedení účtu. Hradíte pouze denní úrok a poplatek za čerpání částky. Ten je navíc při prvním využití produktu nulový, takže ušetříte až 75 % oproti klasickým mikropůjčkám.

Získání finanční rezervy je rychlé a snadné. K uzavření smlouvy nepotřebujete potvrzení o příjmu ani sjednávat si osobní schůzku, vše probíhá online a prostřednictvím mobilní komunikace. Peníze obdržíte na bankovní účet, a to obvykle ještě tentýž den do 1 hodiny od zadání požadavku. V případě dotazů můžete 24 hodin denně, 7 dní v týdnu kontaktovat profesionálně vyškolený zákaznický servis, který vám pomůže s jakýmkoliv dotazem či problémem.